Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 8.6.2023, svátek má Medard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníVěčné kouzlo mašinek

22.06.2007   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Snad každého malého kluka baví mašinky, proto je tedy bez debat, že pohádky o mašinkách jej určitě zaujmou. A holčičky? Nevím, snad mocný kouzelník Zababa.

Sama si tyto pohádky pamatuji z krátkých, nádherných a graficky dobře vydařených večerníčků, jež zaujmou každého. Proto není divu, že se dočkaly knižního vydání ke stému výročí autora Pavla Naumana.

K pohádkám samotným nemám co dodat, podle mě splňují dokonalou představu o příbězích a jako malá jsem na mašinky, jež jednaly ze svých vlastních popudů, hodného pana Blahoše a naoko zlého kouzelníka Zababu, nedala dopustit.

Kniha obsahuje 9 pohádek, délkou vyhovující ke čtení před spaním. Text je rozprostřen na 119 stránkách textu a také bohatý na obrázky, od nichž jsem však očekávala daleko více. Zvláště pokud se jedná o knihu pro děti, obrázky se totiž skládají z černých črt na žlutém podkladě, ale budiž, nehodnotím kvalitu, která je ovšem velmi zdařilá provedená Kamilem Lhotákem, ale jejich malou barevnost.

K devíti klasickým příběhům patří asi již nejklasičtější pohádka o dlouhé lokomotivě, od níž se další příběhy odvíjí. Přečteme si tedy o pyšné lokomotivě, o zcela maličké lokomotivě, o tom, jak jela lokomotiva pro brambory, o zelené mašince, neposlušné mašince, o mašince, která nechtěla jezdit po kolejích a o velice vážné pohádce o černokněžníku Zababovi.

Pokud jste ale správně počítali, měli byste dojít k počtu pohádek 8. Nenechte se mýlit, opravdu se jich zde nachází 9, první je totiž rozdělena na dvě pohádky, přičemž druhá na ni volně navazuje.

A pokud znáte techniku čtení knihy stylem otevřít na obsahu a prstem namátkou zvolit pohádku, i to lze, jen vám doporučuji přečíst nejprve pohádku první, od níž, jak už bylo řečeno se vše odvíjí.

Přeji tedy hezkou zábavu.


Knihu Pohádky o mašinkách od Pavla Naumana s ilustracemi Kamila Lhotáka vydalo v roce 2007 nakladatelství Paseka
Zdroj fotografie : www.paseka.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Michaela Wilhelmová - 5.7.2007 - 1:32

Jeee, no já si je snad koupím, i když na to jsem už stará. Pohádky o mašinkách, večerníčkovské, ty jsem milovala, rodiče mi pak museli vymýšlet před spaním další pokračování :-)

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0378 s