Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 8.6.2023, svátek má Medard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníKdo skutečně vládne světu?

16.07.2007   Veronika Prokopcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kniha Thoma Burnetta (jde o pseudonym autora), britského experta na bezpečnost a armádní záležitosti a Alexe Gamese, spisovatele a novináře, hledá odpověď na aktuální otázku současného světa: Kdo skutečně vládne světu? Kdo stojí za plentou a hýbe loutkami v podobě politiků, prezidentů, význačných osobností? Tato kniha bourá iluzi svobodného trhu, světa jako takového a přináší šokující odhalení.

Pro konspirační teorie neboli teorie, které se snaží odhalit tajné, nezákonné, protistátní činnosti, se stala středem zájmu tzv. Bilderbergská skupina. Skupina složená z významných Američanů a Evropanů se zrodila z víry, že přední občané z obou stran Atlantiku by si měli několikrát ročně neformálně promluvit a vyjasnit jakékoli názorové rozdíly a nedorozumění, jež by komplikovaly práci atlantické aliance. Kromě této skupiny má ještě velkou moc Rada pro zahraniční vztahy v USA (CFR) řídící světové bankovnictví, většinu mediálních gigantů a v USA sídlících mnohonárodnostních korporací. Dalším objektem zkoumání konspiračních teoretiků je ústředí OSN. Jsou muži, kteří stáli za vznikem OSN opravdu ti, kdo tahají za nitky a manipulují s čelními představiteli typu George Bushe? Co nutí loutkáře dělat to, co dělají? Ze všech možných odpovědí se nabízí pouze jedna jediná: touha po moci, světové nadvládě, blahobytu. Můžeme to nazývat též štěstím, ale je to opravdu to skutečné štěstí, po kterém prahne každá lidská duše?

Již sám velký filosof starověku Aristoteles ve svém díle Etika Nikomachova popisuje, že každý náš čin i rozhodnutí usilují o dosažení nějakého dobra. Podle Aristotela usilujeme o tzv. nejvyšší dobro, které sám pojmenovává eudaimonia, což přeložíme jako „štěstí“ či „blaženost“. Ovšem pojem eudaimonia v sobě zahrnuje důležitý prvek – ctnost. Člověk ctnostný zažívá osobní štěstí, štěstí na jiné úrovni, i když se mu třeba v životě příliš nedaří. A proto zde vyplývá další otázka: Chceme být šťastní na úkor ostatních tak, jako to dělají ti, co tahají za pomyslné nitky a vedou si své loutky? Člověk, který v sobě cítí určitou morální sílu, sounáležitost s ostatními lidmi (nejsem tu přece jen JÁ) musí na tuto otázku odpovědět jednoznačně „ne“. Přesto vidíme kolem nás více „ano“.

V knize nalezneme také jasně formulovanou větu: „Ať už je v Bílém domě kdokoliv, zastává nejmocnější úřad na planetě.“ Tvrzení zcela pravdivé. Dnes už každý člověk trne, co si tento úřad vymyslí dál, kterou zemi napadne kvůli jejímu nerostnému bohatství, kterou zemi osočí z uchovávání zbraní hromadného ničení kvůli svému tajnému cíli. Bílý dům může cokoliv a neexistuje instituce ani organizace, jež by mohla proti tomu zakročit. Kam tohle může vést? Třeba k síti amerických radarů po Evropě, které přímo vykřikují: Sestřel si mě!

Další fenomén dnešní doby – terorismus se stává předmětem zkoumání druhé kapitoly. Hrozba terorismu přišla s 11. zářím a do popředí amerického zájmu se dostala al-Kájda s jeho čelním představitelem Usáma bin Ládinem. USA stále hledá zdroje financování těchto teroristických organizací, ale i když se jim podaří zničit jednu teroristickou jednotku v určité zemi, vznikne záhy další. Tento řetězec se zastavit již nedá. 

V knize dále nalezneme spoustu otázek a teoretických odpovědí v aktuálních tématech typu globalizace médií nebo kyberprostoru a s ním spojené počítačové kriminalitě. Přes síť lze nakupovat a prodávat cokoliv od potravin ze supermarketu po ojeté ruské ponorky. Internetové chaty zase pomáhají různým deviantům zpracovávat své oběti. Rovněž bychom si měli uvědomit, že média ovládají zájmy velkých korporací, které je vlastní. Cenzura tedy existuje dál, jen není tolik viditelná. Ovšem například v komunistickém Bělorusku je praktikována stále a články nepřátelů režimu jsou tvrdě sankcionovány. Média mají vliv na naše vnímání a postoje, i když si to přímo neuvědomujeme.

Touha vládnout světu v sobě nikdy neskrývala žádné dobro. Pokud nahlédneme do historie, tak touto touhou disponovali pouze zločinci jako například Adolfa Hitler a jeho pojetí Třetí říše. Na druhé straně není možné, aby určité společenství lidí nebo korporace ovládli svět celý. Jaký má všechno toto snažení smysl?
Kniha „Kdo skutečně vládne světu?“ nehledá smysl těchto činů, ale snaží se osvětlit situaci boje o moc a rozbourat iluzi svobodného světa.

Zdroj fotografie obálky: www.alpress.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: VéeŠ - 25.2.2010 - 9:09

Skutečná krize nás teprve čeká
SKUTEČNÁ KRIZE NÁS TEPRVE ČEKÁ

STAV :

To co dnes média nazývají krizí, je pouze testování reakcí lidí a vlád.
Samozřejmě, je to i osvědčený způsob, jak všechny naučit, zvyknout si na přítomnost krize a akceptovat ji. (žabí test – když hodíte žábu do vařící vody, okamžitě z ní vyskočí – pokud ji dáte do studené vody a hrnec postavíte na kamna, zvykne si na postupné narůstání teploty a klidně se nechá uvařit)

Tato nynější krize je plánovaná a řízená malou skupinou finančníků, kteří již dnes ovládají veškeré peníze na planetě. (peníze virtuální, vedené pouze jako čísla v PC, ničím nekryté a několikanásobně překračující cenu všech hmotných statků na planetě)

Takřka všechny vlády světa, zodpovědné za blaho občanů a majetek státu, jenž spravují, jsou zadluženy u soukromích finančních institucí, které nejsou odpovědné nikomu, a za nic.
Původně tyto státy, různou formou (vlastnictví krále, republiky nebo lidu „socialistické“), vlastnili a měli pod kontrolou takřka vše.

Tyto dluhy jsou technicky nesplatitelné, (je to vlastně pyramidová hra) následky bankrotu státu ponesou podnikatelé a zaměstnanci z reálné ekonomiky (tvůrci hodnot) a zisky majetkové připadnou spekulantům ve virtuální ekonomice (finanční a akciové).

Tento stav mohl vzniknout jen díky zkorumpovaným, nebo totálně neschopným politikům, sedících ve vládách na celém světě v posledních mnoha desetiletích, někde i staletích.

PROGNOZA :

Tato krize bude prví globální krizí a pokud proběhne pod taktovkou těchto dvou skupin, finančních a politických, které spolupracují ve zločinném spiknutí (pyramidová hra)proti podnikatelům a zaměstnancům, pracujícím v reálné ekonomice, budou definitivně ovládat svět paraziti.

Budou ovládat finance, hospodářství, vlády, zákonodárství, soudy, armády, policii a vaše
životy, kompletně a bez možnosti změny.

MOŽNÉ ŘEŠENÍ :

Jedinou možností jak vypálit rybník těm parazitům, je vyvolat run na banky. Pokud občané a podnikatelé začnou hromadně vybírat vklady z účtů v bankách, z penzijních fondů, kapitálového a stavebního spoření, (pokud možno celosvětově) banky budou krachovat jedna po druhé. Pak jim stát bude moct odebrat licence. Je nutné nedovolit politikům banky podržet.
Je nutné zlikvidovat hlavně americký dolar a zabránit tak americkému impériu vysávat ostatní ekonomiky produktivních států.

Národní státy mohou po té vydat časově omezené poukázky,(ničím nekryté – což jsou i veškeré dnešní peníze) jako prostředek vnitřní směny. Pro mezinárodní obchod, používat pouze měnu podloženou zlatem, stříbrem, nebo přímou směnu zboží.
Nové banky a pojišťovny je nutné založit, jako veřejně prospěšné neziskové organizace.
Zrušit všechny finanční a akciové burzy. Peníze byli vynalezeny a zavedeny, jako prostředek pro rozvoj obchodu a výroby. Peníze se nesmějí stát výrobním prostředkem - pro virtuální ekonomiku. Jinak ničí reálnou ekonomiku, vedou ke vzniku spekulací, korupce a morálnímu úpadku společnosti.

25.2.2010 VéeŠ


Zde jsou odkazy na adresy článků a videí nutných k pochopení situace a možných řešení.

http://www.zlo.cz/

http://zitzdrave.blog.cz/0909/jak-z-krize-svetove

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2079rank.html

http://www.netsocan.cz/socan/num0409/borusso.htmlISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0371 s