Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.3.2024, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníProč muži po sexu usínají?

07.08.2007   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

A proč mají ženy před menstruací citlivější prsa? Nebo vás snad zajímá, může-li husí kůže naskočit i na obličeji, či uzdraví-li pomočování nohy od plísně? Lidem se v hlavě rodí miliony bizarních otázek, aniž se na většinu z nich snaží dopídit odpovědi. Pánové Leyner a Goldberg pomáhají právě hledačům obskurních odpovědí. Vydali totiž knihu, která vás rozesměje, poučí a také ujistí, že nejen vy přemýšlíte nad opravdu podivnými věcmi…

Mark Leyner a Billy Goldberk nejsou na knižním trhu nováčky. Obzvláště ne v kategorii knížek, které můžeme nazvat vtipně - poučnými. Publikaci Proč muži po sexu usínají totiž předchází dílo podobné, s příznačným názvem Proč i muži mají bradavky. Podtitulek knížky se ne nadarmo honosí větou: „Otázky, na které se normálně zeptáte až po třetím panáku“.

Na 278 stránkách nenalezneme povětšinou beletrii, nýbrž krátké statě, odpovídající na poněkud chaoticky pokládané otázky. Většina z nich pochází z lékařského prostředí, najdeme ale i otázky týkají se našich domácích miláčků (Přežijí švábi atomový výbuch? Masturbují zvířata? A další…).

V publikaci naštěstí nechybí obsah. Zabral deset stran, ale dočteme se v něm, kde najít všechny odpovědi na avizované záhady. Pro lepší přehlednost se autoři rozhodli rozdělit knihu do několika sekcí: První, Souboj pohlaví, srovnává ženy a muže z pohledu fyzického i psychického, například Proč ženy nemají ohryzek, či Proč ženy čůrají více než muži. Druhá kapitola V kuchyni vyvrací časté fámy („Nejez melounová semínka, nebo ti z břicha vyroste meloun!“) a třetí si bere na paškál &Siroký svět sportu. Řeč bude hlavně o mužských varlatech, nicméně se dočteme i o steroidech a pocení. Následuje avizovaná sekce zvířátek, přecházející v kapitolku o inseminaci a laktaci, s rozkošným podtitulem „Pro těhulky“. Ušetřeny a neodhaleny nezůstanou ani lidské smysly, ženy, děti (hlavně pak puberťáci) a dokonce ani Vánoce. Možná si myslíte, že otázky kolem tohoto svátku trápí jen malé děti. Ale opravdu víte, co by se mohlo stát, kdyby měl Santa intoleranci laktózy, či zda nemůžete chytnout boreliózu od soba?

Aby nezůstalo jen u prostého systému OTÁZKA – ODPOVĚĎ, začlenili Mark a Billy do knížky i pár vtipných rozhovorů, které provázely její vznik. A také trošičku beletrie jako úvodníky ke kapitolkám. Samozřejmě také související s oběma vtipálky.

Na závěr ještě něco málo o autorech: Marka můžeme označit za spisovatele, scénáristu a novináře a jeho kamaráda Billyho za lékaře. A to nefalšovaného, pracuje ve fakultní nemocnici v New Yorku. Mnoho otázek z lékařského prostředí tedy máme z první ruky…

Proč muži po sexu usínají, sbírku všemožných i nemožných odpovědí, vydalo nakladatelství Fragment.

Mark Leyner, Billy Goldberg: Proč muži po sexu usínají?
Překlad: Roldán Ondřej

Titulní stránka převzata z www.fragment.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Renata Šindelářová - 7.8.2007 - 7:25

Tak jsem si dala panáka a teď se můžu zeptat:
No teda, a proč teda muži po sexu usínají, nám nepovíš, jo? :-)

Od: Michaela Wilhelmová - 7.8.2007 - 17:54

Nepovim, to by to už nemusel nikdo číst :o)))

Od: Radka Zadinová - 10.8.2007 - 15:11

Tuto knihu a ještě jednu (Proč muži nemají bradavky?) máme v knihovně a je po nich poptávka. Kolegyně mi z toho četla ukázky a stojí za to přečíst si to celé. Člověk se nejen pobaví, ale i poučí. Zdánlivými pitominami, ale opravdu jen zdánlivými:-)

Od: Radka Zadinová - 10.8.2007 - 15:12

Opravuji: Druhá kniha se jmenuje "Proč i muži mají bradavky?". Omlouvám se, upsala jsem se.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0284 s