Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 29.2.2024, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníJedovatá muchomůrka jako lék?

26.08.2007   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V léčebném směru zvaném homeopatie ano. O tom, že náklady na výrobu homeopatik jsou nižší, k tělu se chovají šetrněji a jejich účinnost nesporná, snad již nepochybujete. Chcete-li proniknout do tajů této lékařské praxe a stát se doktory i sami sobě, určitě neopomeňte níže představenou publikaci…

Homeopatie od A do Z od autorky Ambiky Wautersové vypadá už od pohledu jako dobře zpracovaná knížečka. Malý formát předčí tloušťka – rovných 400 stránek povídání o neagresivní léčebné metodě, s krásnými ilustračními fotografiemi.

Podtitulek „Vše, co chcete vědět o této léčebné metodě“ krásně ilustruje široký záběr celé publikace. Začínáme od obecného a přenášíme se ku konkretinám – nejdříve si vysvětlíme, co homeopatie vlastně umí, odkud pochází a co přináší. Teprve poté nahlédneme pod pokličku do hrnce léčebného směru.

Homeopatie prosazuje, nadneseně alegoricky řečeno, vyhánění čerta čertíkem. V podstatě jde o podobnost látek, které způsobují onemocnění a zároveň ho léčí. Připodobnění hledejme u hadů – pokuj vás uštkne zmije, protijed se vyrábí právě z jejího jedu. A jedině ten vám pomůže. Homeopatie ve své nekonfliktnosti netvrdí, že ta její cesta jest tou jedinou, ale nabízí se jako jednoduchá alternativa u běžných obtíží. Teprve když ani homeopatika nepomohou, měl by nastat čas pro drastičtější léčbu antibiotiky.

V dnešní době patří toto léčení k velmi oblíbeným způsobům. Prosazuje totiž využití čistých přírodních látek a postupů, uchyluje se k docílení rovnováhy těla i duše. Nenajdete zde proto jen seznam, jak vyrobit léčiva a kdy je použít, ale zastavíte se i nad nabádáním ke zdravému stravování, pohybu a pohodě. Nicméně, zmíněný seznam samozřejmě také nechybí…

Pro usnadnění orientace se v poslední třetině nalézají i nejčastější zdravotní problémy, které nás v hektické době potkávají. Ať jde již o bolest zad, náladovost, nebo zánět dutin. Dle hesla se rychle dolistuje vpřed, na danou ingredienci. Často vás zaskočí rostliny, které řadíme mezi jedovaté. Velkým zředěním jejich účinnosti ale mohou lidem i pomáhat. To je případ i oné muchomůrky…

Knížku lze celkově označit za zdařilou, zastávající dnešní trendy, které rády staví na starých receptech. Opomenout nelze ani velmi zdařilou grafickou úpravu a mnoho ilustračních fotografií, které z publikace dělají příjemně – listovací zážitek. Nelze očekávat, že po prostudování Homeopatie od A do Z vejdete do dějin coby proslulý homeopat, ale pro navození tématu a inspiraci, jak se přírodně uzdravit, to zřejmě stačí.

Homeopatie od A do Z – Vše co chcete vědět o této léčebné metodě ( + přes 200 inspirujících zobrazení), napsala Ambika Wautersová, vydalo nakladatelství Metafora

Titulní stránka převzata z: www.metafora.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Renata Šindelářová - 26.8.2007 - 22:01

Zkrátka, jak se říká: "Všeho s mírou!" :-)

Od: Renata Šindelářová - 26.8.2007 - 22:02

Jo, mimochodem, potřebovala bych něco, abych nepotřebovala spát, nepociťovala jsem únavu ani druhý den a přitom si nezvykala na žádnou návykovou látku. Co mi doporučíš, bábo kořenářko? :-)

Od: Michaela Wilhelmová - 27.8.2007 - 11:07

bába kořenářka doporučuje sirky mezi víčka. Neusneš, neb oka nezavřeš a ještě to bude tak nepříjemné, že se ti z toho ani spát nebude chtít :o)

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0251 s