Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníV duchu změn

01.09.2007   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Víte, proč si dáváme novoroční předsevzetí? Jimi plánujeme změny, které ve svém životě podnikneme. A proč mnohdy tato předsevzetí nedodržíme? Protože většinu změn provedeme již v září. Já vám budu vyprávět…

Když si uvědomíme, ve kterém měsíci podnikáme nějaké zvraty v životě, tak září se přímo nabízí. Nebudu vyjmenovávat sáhodlouhý seznam podle toho, co mě právě napadne. Myslím, že reflexe z mého života postačí.

Přišlo září a já se pokusím složit závěrečné zkoušky na Vyšší odborné škole publicistiky. Ovšem tím má studijní léta nekončí. Přijetím na Technickou univerzitu můj život lehce nabere nový rozměr. Proč? Doposud jsem studovala jen v Praze, městě mého bydliště. A pamatuji, jak mi maminka kdysi říkala, že v Praze budu mít, co do počtu škol, nejvíce možností. Nu a já si teď klidně odejdu na vysokou do Liberce. Takže nejenom, že měním školu, prostředí, měním i město, kde budu pravděpodobně trávit nejvíce času. Díky tomu změním i harmonogram mých aktivit, které se pochopitelně soustřeďovaly v hlavním městě. Tím ovšem nekončím.

Jak jste jistě postřehli, „nepatrně“ jsem změnila obor svého studia. Často dostávám otázku, proč jsem šla studovat publicistiku, když se teď budu věnovat něčemu jinému. Neumím na to odpovědět. Asi… co když v mém životě nastane nečekaná změna a já se nebudu moci živit novinařinou? Uplatním jiný obor, který jsem studovala (tímto odkazuji všechny, co mi položí výše zmíněnou otázku, na tento článek). Se změnami ovšem stále nekončím.

Nikdy jsem nebyla typicky studijní typ (pozn. pro mé minulé, současné i budoucí spolužáky: opravdu ne). Když jsem se v devatenácti letech rozhodovala, jestli studovat dál nebo jít pracovat, představa dalších pěti let ve škole – nemyslitelná. A dnes? V rámci možnosti získat bakalářský titul v postročním studiu jsem si nádavkem přibrala druhou vysokou školu. Lidé se mění

Změny potřebujeme především k tomu, aby se náš život nestal rutinním. Někdo změny přijímá obtížně, jiný je potřebuje. Já se řadím ke druhému případu. Potřebuji totiž barvitější život. Díky změnám získávám energii a chuť vytvářet něco nového.

A na závěr paradox. V mém životě se odehrála i změna, díky které jsem si uvědomila, že člověk přeci jenom potřebuje mít ve svém životě alespoň pár pevných a stálých základů, na které se může spolehnout. Jedním z nich je i webmagazín Rozhledna, která vám tento měsíc přinese články o změnách, které jste v tomto textu neobjevili.

Zdroj obrázku: www.audioves.cz
Původ obrázku: Přemýšlela jsem, jaký ilustrační obrázek by nejlépe vystihoval změnu. Protože mi někteří přezdívají „Googlista“, tak jsem schválně do svého spřáteleného vyhledávače zadala heslo „změna“ a rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o svůj objev. Tak tedy pro ilustraci (a pro změnu ilustrační obrázek, který nemá s textem v podstatě nic společného) – co se vám objeví jako první, když napíšete do vyhledávače téma na tento měsíc?
Krásné září a každou změnu vítejte jako příležitost nových možností vašeho života!
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0367 s