Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13145
Komentářů: 11273


MěřeníDěti vzdaly hold českým umělcům

13.09.2007   Aneta Šimonková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Prostory ve Staroměstské radnici nabízí unikátní výstavu děl, které vytvořily děti ve výtvarném ateliéru Galerie hlavního města Prahy. Jednotícím tématem výstavy s názvem „V síti dialogů“ se staly expozice, které Galerie ve svých celkem sedmi objektech nabízí. Setkat se zde můžete nejenom s výtvory, ale výstavou provází i audiovizuální dokumentace, kterou vytvořily rovněž děti.

Hlavní motiv výstavy - „síť dialogů“ – zde vyznívá jako prostor pro interakci, vizuální komunikaci, výtvarnou reakci i jako místo pro nejrůznější křížení, prostupování a prolínání stylů, názorů a přístupů. Tyto pojmy souvisí i s „interdisciplinaritou“ – tedy s překračováním hranic uměleckých oborů, stěžejní tendencí v současném umění.

Lektorka atelieru Lucie Haškovcová s dětmi poměrně často propojuje výtvarný obor s literárním, divadelním nebo hudebním. V současné době stále více aktuální motiv sítě také naráží na komunikaci i šířeji – na komunikaci prostřednictvím internetové sítě, telekomunikačních sítí nebo dopravních sítí.

Hlavní motiv přímo koresponduje i se samotnou instalací výstavy. Tvar pavučiny, sestavený z mnoha úhlů, evokuje právě spoustu možných úhlů pohledu, které symbolizují, že například na konkrétní výstavu lze nahlížet různě, je možné ji mnoha způsoby interpretovat. Pavučina doprovází návštěvníkovy kroky celým výstavním prostorem - v horní místnosti se dokonce pavučiny rozpínají po všech stěnách.

Expozice rozhodně netrpí nedostatkem výtvorů, dokonce byly otevřeny i místnosti, které jindy bývají nepřístupné. Pokud ovšem čekáte malovánky z dětských lavic, tak se pletete. Na výstavě shlédnete kresby, malby či prostorové variace, které by klidně mohly viset v galeriích vedle známých jmen výtvarné sféry. Prostředí dokonce prý vybízí i dětské návštěvníky k vlastní tvořivosti, proto se zde personál setkal i s malými hosty, kteří vzali do ruky malířské náčiní a začali sami tvořit.

Expozici Lucie Haškovcová (autorka výstavy) rozdělila do tří okruhů:

1/ přehlídku výtvorů členů pravidelného výtvarného kroužku („Rekapitulace tvorby výtvarného kroužku“),

2/ na reakce škol na nejrůznější výstavy („Reflexe expresionismu“ – výstava „Křičte ústa“, „Paralely k perforacím“ – výstava „Alena Kučerová – Přehled“, „Aluze na &Símovy iluze“ – výstava „Josef &Síma – Návrat Théseův“, „Recyklace a imitace „HDP“ “ – výstava „Hrubý Domácí Produkt“, „Vize a výzvy současné fotografie“ - výstavy „Ten, Ta, To“ a „Bohumil Bob Krčil“)

3/ na videozáznamy a fotodokumentace akcí („Videa“).

Výstava potrvá do 23.9.2007 ve druhém patře Staroměstské radnice v Praze 1.

Foto: Aneta &Simonková
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0219 s