Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 11.8.2022, svátek má Zuzana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13257
Komentářů: 11310


MěřeníRoky už se toulám ...

20.09.2007   Jana Šebková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nové Cd Boba Frídla s tímto vystižným názvem vychází v roce sedm, kdy interpret slaví hned dvě kulatá výročí. Své šedesátiny a čtyřicetiletou působnost na umělecké dráze.

Své šedesátiny a čtyřicetiletou působnost na umělecké dráze Bob Frídl oslaví s mnoha gratulanty na narozeninovém koncertu v Bučovicích, v bistru U Draka. Zde se postupně u mikrofonu budou střídat osobnosti, které v průběhu let Bob Frídl potkal, pracoval s nimi a také se přátelil.

CD Roky už se toulám je průřez Frídlovy tvorby za celých čtyřicet let a tak je jasné, co zde můžete slyšet. Na stříbrném nosiči jsou písničky, které jsou stále žádané z dřívějších vydaných alb interpreta. Je tu Léna s textem : Já znám dům v listoví, má okna na sever, na spinet tam hrává starý pán …. , Madona, Maminka - "Já chtěl si hrát s ní trochu dýl, kam ztratila se má máma…" . Mezi tyto známé skladby Bob Frídl zařadil i písničky, které již trochu odvál čas. Zabrouzdáme do dob Marty a Teny s Bobem Frídlem v písničce Všichni se sejdeme v létě, také je tu krásná skladba Boba Frídla Píseň na dobrou noc.

V Blues jedoucího vlaku je slyšet tlukot pražců o kola jedoucího vlaku a hlasem Boba Frídla zní text: "… šňůry vísek vroubí cestu mou, mé oči se klíží únavou s přáním konce cesty usínám …" Také skladba J. Vondráka a A. Bodláka Staroušků svět nostalgicky jemně vykresluje konec cest, " Ten celičký svět, byl pro ně dva krůčky zpět, krůček doprava, pirueta, úklona, celý svět byl pro ně křišťálový let …" tento poslední verš a je tu pocit jemného závanu podzimu, teplého, ale už nežhne jako parné léto. " Relaxační hudba s texty a hudbou Boba Frídla, I. Sigmunda, F. Villona, Aznavoura a také Isibisi v písni Všichni se sejdeme v létě, kde to léto a příslib toho, že zase přijde je zhmotněn v textu docela. Text Boba Frídla na hudba Villona v Baladě protikladů má sílu slov básníka. Muzikant a písničkář si tu s vámi vypráví v hudbě a textem:." Já u pramene jsem a žízní hynu horký jako oheň zuby drkotám, dlím v cizině, kde mám svou domovinu, ač blízko krbu, přec zimnici mám."

Vydařené CD z mnoha dřívějších skladeb a je v netradičním obalu jehož součástí je i zpěvník všech uvedených skladeb. Nečekejte obyčejnou plastovou krabičku. Obal je miniaturní knížka vzpomínání. Vzpomínání na to, co Bob Frídl vytvořil právě pro své posluchače. Pořízením tohoto CD získáte nejen hudební požitek a relaxační hudbu, ale také texty, které mají hloubku básníka, písničkáře, kterým interpret zajisté je. Na obalu jsou zveřejněné fotografie z průřezu jeho pěvecké a umělecké kariéry za čtyřicet let působnosti na všech pódiích celého světa. Fotografické materiály jsou pořízeny z koncertů Boba Frídla od Internetového studia GS site, které se spolu s panem &Sarmanem podílelo na tvorbě obalu CD a zpěvníku. Grafický návrh zpracovalo internetové studio GS site a i fotografie na obalu jsou z dílen této firmy. Mnoho fotografických materiálů na zpěvník bylo použito z fotografické dílny pana &Sarmana, který spolupracoval i na hudební režii a spolu s panem Dolejším mástroval toto CD.

Vše bylo natočeno v Českém rozhlase. Celá jedna strana obalu je věnovaná těm, kdo pomohli uskutečnit tento záměr a poskytli finanční pomoc při vzniku CD. Jedna strana obalu je věnována sponzorům CD. Tímto jim děkujeme za spolupráci. Nedílnou součástí toho co si posluchač a návštěvník koncertů Boba Frídla přál, byl také jeho podpis. Na to jsme mysleli také při návrhu obalu CD a tak nejen podpis, ale i přání nebo krédo Boba Frídla získáte spolu s unikátním hlasovým projevem zpěváka.

Co víc si přát od jednoho nosiče? Myslím, že je tu vydařený pokus o zaznamenání toho co se událo v životě tuláka po písničkovém nebi hvězd, trubadura, textaře, kamaráda a muzikanta Boba Frídla. Vše nej nejen k narozeninám Bobe ….
E. E. &S.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.026 s