Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 2.6.2023, svátek má Jarmil 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13452
Komentářů: 11381


MěřeníRestaurace U Stejskalů

17.10.2003   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V „Restauraci u Stejskalů“ na hosty čekají především zajímavé ceny. S kapacitou 45 míst by vystačila i pro svatební hostinu, ale nemyslím si, že v této jedné dlouhé a velmi chladné místnosti by někdo chtěl trávit sváteční chvilky, ačkoliv není nijak přehnaně špinavá, ubrusy na stolech jsou celkem čisté, vše je tak nějak relativně čisté. Místo klasického výčepu zde stojí barový pult s příslušnými čtyřmi židličkami.

Nás obsluhovala žena „z východu“ se zřetelným přízvukem. K její cti dlužno říci, že se nechovala, ani vlezle, ani nijak neochotně. Byla slušná a přiměřeně ochotná. Zdejší klientelu tvoří převážně dělníci, či lidé, kteří sem zaskočí na velmi dobrý Staropramen desítku za 15 Kč a dvanáctku za 16,80 Kč, což je na neratovické poměry levné pivo, nicméně to sebou přináší občas hosty v podobě „pivních skautů“, jenž neradi odchází domů střízliví. Absence jakéhokoliv koutu, nebo zástěny mohou ale mnozí vnímat jako nepříjemné. Vidíte druhým „do talíře“ a každé slůvko od sousedních stolů dolehne až k vašim uším a může tím pádem i rušit. Inu host musí počítat s tím, že vchází do klasické hospody a ne lepší restaurace. Kromě piva jsou zde v nabídce pochopitelně i nealkoholické nápoje typu sprite, cola aj. - 4 Kč za 1 dcl. Káva pak přijde na 10 Kč a Nescafé na 15 Kč. A když už se pije, obvykle se dostaví hlad. Pestrý výběr na jídelním lístku obsahuje i „hotovky“ kolem 50 Kč, dostanete je i v pět hodin odpoledne, a rovněž pokrmy na objednávku (minutky – z vepřového masa cca 60 Kč a z kuřecího za cca 50 Kč bez přílohy). My otestovali smažený sýr. Zde za 63 Kč i s hranolkami a tatarkou (samotné hranolky stojí 17 Kč). Sýr byl připravený dobře, tedy ne na extrémně přepáleném tuku, ani hranolky nebyly oschlé. Jako druhé jídlo jsme zvolili „hotovku“ – uzené s knedlíkem a zelím za 48 Kč. Kdyby kuchař nešetřil zelím a sósem, zasloužil by si jen chválu. Přesto i tato hotovka byla chutná, což je pro výsledný dojem asi nejpodstatnější. Co se týče čistoty a vybavení toalet, i v tomto směru restaurace nabízí udržovaný standard.

Tento podnik mohu tedy doporučit všem, kdo se chtějí levně najíst, nebo si zajít na dobré pivo. Jen se nezapomeňte teple obléci, protože je tu opravdu chladno, což považuji za skutečnost asi nejnepříjemnější.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: EDDY - 17.10.2003 - 9:03

Omluvte nevzdelance,
kde se to naleza? neni to byvaly hostinec U Šárů (vedle sportovn9 haly)?

Od: Rezi - 17.10.2003 - 9:23

Ano, je to přesně bývalé u Šárů, v článku to není lokalizace,omlouvám se.

Od: eddy - 17.10.2003 - 12:24

Tak bych jen doplnil pro milovniky "rezaneho", ze zde take cepuji Staropramen Granat, coz je neco mezi svetlym a cernym, ale rovnou z vyroby. (znalcum se omlouvam)

Od: Rezi - 17.10.2003 - 12:44

Díky za doplnění!

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0765 s