Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 8.6.2023, svátek má Medard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníJen láska je skutečná

05.10.2007   Veronika Prokopcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Brian L. Weiss vystudoval lékařskou fakultu Yaleovy univerzity a dosáhl titulu doktor medicíny. Později se na této univerzitě stal vedoucím katedry psychiatrie. Jako internista působil v nemocnici Bellevue při Newyorské univerzitě a jako primář psychiatrického oddělení nemocnice Mount Sinai v Miami. Jeho první kniha měla název Mnoho životů, mnoho Mistrů, která již pojednávala o tzv. reinkarnační regresi. Na ní navazovaly knihy Poselství Mistrů a Jedna duše, mnoho těl. Nová Weissova kniha opět pojednává o regresní terapii, ale hlavním tématem se zde stává láska ve smyslu, že naši milovaní nás nikdy neopustí.

Brian L. Weiss pomáhá lidem vyřešit jejich současné problémy regresní terapií nebo-li návratem do minulých životů, kde tkví jejich podstata. V této knize popisuje terapie, které podstupuje žena jménem Elizabeth, protože po matčině smrti trpí zármutkem a úzkostí. Elizabeth má také problémy se vztahy k mužům – vybírá si životní ztroskotance, tyrany a jiné patologické typy. Společně hledají příčinu těchto problémů v minulých životech.

Ve stejné době navštěvuje jeho ordinaci muž jménem Pedro, Mexičan, kterému tragicky zahynul bratr a také trpí velkým zármutkem. K tomu si přestal rozumět s matkou a objevují se jakási nevyřešená tajemství z dětství. Elizabeth s Pedrem se neznají a ani se nikdy nepotkali ve Weissově ordinaci. Čím hlouběji se ale oba noří
do minulosti, tím jasněji se vyjevuje, že se oba znali a dokonce milovali.

Před doktorem nastává situace, zda má Elizabeth s Pedrem seznámit a povědět pravdu o jejich minulých životech. Má právo zasáhnout do jejich současného života?
Kniha je psána formou vyprávění. Autor se snaží o co nejvěrohodnější přepis jednotlivých sezení obou hlavních postav. Objevuje se zde řada dialogů, hlavně pokud se jedná o rozmluvu terapeuta s pacientem při regresi do minulého života. Kniha svým poutavým čtením zaujme každého příznivce alternativní literatury, který se o problematiku minulých životů zajímá nebo se chce něco dozvědět, či toho kdo přijímá názor, že lidská duše neumírá a putuje z jednoho těla do dalšího, aby si prožila lásku i utrpení v nedokonalém světě a prostřednictvím toho dosáhla osvícení. Každý má jinou cestu, ale směřujeme za stejným cílem…

A tak představa reinkarnace obsahuje jedno z nejuspokojivějších vysvětlení životní reality, jejím prostřednictvím indické myšlení překonává problémy, se kterými se potýkají evropští myslitelé.“ (Albert Schweitzer)

Vydalo nakladatelství Metafora v roce 2007, překlad Drahomíra Michnová
Zdroj fotografie: www.metafora.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0964 s