Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 30.9.2023, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13526
Komentářů: 11387


MěřeníLeona Machálková zpívá pro ohrožené děti

12.10.2007   Jindřiška Kodíčková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Rytmy operet a muzikálů vydělaly na benefičním koncertu Music of the Night Fondu ohrožených dětí 100 000 Kč, které poputují do Chomutova, kde se staví další „klokánek“

I někteří, dnes slavní autoři „hitů“ vyrůstali v podmínkách, kdy pro ně budoucnost vlastně ani nemusela nastat. Až uslyšíte hvězdné Bílé Vánoce, vybavte si v duchu věčně hladového židovského chlapce, toulajícího se New Yorkem. Roku 1892 při pogromu pobili kozáci téměř všechny obyvatele městečka Temun v daleké Sibiři. Mezi těmi, co se zachránili, byl i kantor obce Moses Baline s manželkou a osmi dětmi. Prchli do USA, kde otec po čtyřech letech zemřel. Nejmladší synek Israel prodával noviny, vodil slepého pouličního zpěváka a později si sám začal vydělávat jako zpívající číšník v Čínské čtvrti. Nepředstavitelně těžké dětství i mládí ho však obrnilo vůlí a touhou nejen přežít. Musel mobilizovat veškeré síly, aby ho svět přestal oslovovat Hej ty počkej, ale začal mu vykat a projevovat úctu – to když složil věčný regtime „Alexander´s Regtime Band“. V roce 1942 napsal zmíněné Bílé vánoce.
Chlapec z vlhkého sklepního bytu, který se v roce 1917 začal podepisovat jako Irving Berlin.

Koncert byl koncipován jako férie slavných melodií z klasických operet a muzikálů, doplněných těmi českými. Za doprovodu orchestru Státní opery zazněly tóny z Straussova Netopýra, Lehárovy Země úsměvů, Veselé vdovy, Paganiniho a Kalmánovy Čardášové princezny. Zpěvem je doplnily školené hlasy Milana Vlčka a Martiny Bauerové. Oba ještě předvedli ukázky z West Side Story od L. Bernsteina, dnes již klasiky.

Po orchestrální směsi z muzikálu Evita (A.L.Webber) přišly na řadu české muzikály. Ivana Plachá (možná věrná svému jménu) plaše a dost toporně zazpívala známou Pane můj, lépe si vedl P. Vítek v písní Why God z Miss Saigon a několikrát se na scénu vrátila Leona Machálková a s písní z Kabaretu i Daniela &Sinkorová.

V tomto srovnání se ukázalo, že výkony v českých muzikálech ve srovnání s klasikou nejsou zase tak hvězdné, ale protože posláním koncertu bylo pomoci ohroženým dětem na jejich nesnadné cestě životem, lze vše kvitovat s uspokojením a dětem popřát, aby se z každé předané koruny mohly ve výsledku skutečně potěšit.


Ilustrační fota: www.agenturaradost.cz (nahoře), autorka (dole)Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0304 s