Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.6.2022, svátek má Lubomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníLegendy bojových umění – Jeřáb

24.10.2007   Veronika Prokopcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Americký spisovatel Jeff Stone prošel za svůj život zaměstnáními jako fotograf, editor, údržbář, autor manuálů, taneční mistr, pořadatel koncertů a ředitel marketingu. Denně cvičí bojová umění, o kterých pojednávají jeho knihy určené pro děti a mládež.

Čtvrté pokračování z řady knih s podtitulem Legendy bojových umění Jeřáb navazuje na tři předchozí: Tygr, Opice a Had. Legendy o pěti předcích začínají v prvním titulu zničením čínského kláštera Cchangčen, z kterého byly ukradeny tajné svitky a přežilo ho pět mladých válečných mnichů. Každý z nich ovládá dokonale jeden bojový styl a nese jméno jednoho zvířete – tygra, opice, hada, jeřába a draka. Podle legendy dnešní bojová umění vycházejí z učení těchto mladých válečných mnichů – „pěti předků“.
Klášter Cchangčen zničil bratr těchto mnichů a nezastaví se, dokud nezabije i ty, kteří jsou předurčeni, aby se stali „pěti předky“. V pokračování s názvem Had zničí jejich bratr další šaolinský klášter. Mladý mnich Seh, mistr hadího kung-fu se připojí k silné skupině bojovníků a společně odcestují hluboko do hor. V tajné pevnosti se setkává se záhadnou dívkou jménem Kobra. Mniši dále pátrají po tajemstvích své minulosti i svého osudu.
Zatím v posledním pokračování s názvem Jeřáb se dozvídáme, že mnich Hok skrýval čtyři roky svou pravou identitu před svými bratry. Klidná a přemýšlivá Hok je mistrem jeřábího stylu kung-fu. Po zničení obou klášterů zjistila, že její starý svět zmizel. Nalézá cestu do hlavního města oblasti Kchajfengu, kde začíná nový život. Avšak její starý život se jí znovu připomene, a tak se Hok musí spojit se svými bratry.
Příběh čtvrtého dílu se začíná odehrávat v provincii Che-nan v Číně v roce 1650 n.l. Hok sleduje se svými bratry požár kláštera Cchangčen. Velmistr jim nakáže, aby se s bratry rozptýlili do čtyř světových stran, a tak ho uposlechnou. Hok se setkává s mnichem Tsungem, který žije mimo klášter a chce se do něj zpátky vrátit pomocí Hok. Nakonec se Hok s Tsungem utkává v souboji v aréně, ze které se jí podaří s bratry uniknout…

Kniha spadá pod literaturu pro děti a mládež a je určena pro čtenáře od 11 let. Poutavě vypráví o putování mnicha jménem Hok, který dokonale ovládá jeřábí styl kung-fu. Zaujme každého čtenáře, který má rád dobrodružství, napínavý děj a zajímá se alespoň okrajově o asijská bojová umění.


Jeřáb - Jeff Stone, překlad: Zdík Dušek, vydalo nakladatelství Fragment v r. 2007
Zdroj fotografie:
www.fragment.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.038 s