Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníI móda může být Rajská…

08.11.2007   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ženskost, smyslnost a rafinovanost… tyto charakteristiky vždy naplňovaly kolekce módní návrhářky Beaty Rajské a nejinak tomu bylo i na přehlídce PRO TEBE 2008, která se stala jedinou v letošním roce. O to více modelů shlédli diváci, kterým se naskytla možnost poznat artikly pro denní nošení, šaty pro zimní období nebo večerní toalety.

Protože se jednalo o jedinou autorskou přehlídku Beaty Rajské v tomto roce, prostředí a společnost byly prvotřídní. V Top Hotelu Praha na Chodově se sešly dámy Miroslava Němcová, Lucie Talmanová, Tereza Brodská nebo Veronika Freimanová, pánskou společnost pak například zastupovali Ladislav &Spaček, Peter Nagy nebo Herbert Slavík. Nejvzácnějším hostem se však stala první dáma České republiky Livie Klausová, která v závěru show převzala od návrhářky šek v hodnotě 100 000 Kč pro Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových. Tomu ale předcházela přehlídka nejnovější kolekce podzim/zima 2007/2008.

Dominantou celé exhibice se staly šaty v mnohačetném provedení. Nejprve se představily v podobě kratší, které doplnily různé elegantní bundičky či kabátky. V barvách převládala šedá či krémová z materiálů pak vlna, satén či látky s metalickými aplikacemi. V první části přehlídky diváci shlédli bohatě vzorované šaty z bavlny či hedvábí kombinované s elegantními kabátky z vlny či s koženými lesklými bundičkami. Ze stejného materiálu vytvořila návrhářka sukni.

Další část se nesla již v teplejším duchu, protože převažoval vlněný materiál. Sice převládala stále šedá barva, ale doplňovala ji i fialová a fuchsiová buď jako součást samotného vzoru nebo samostatně v barvě punčoch, rukavic, pásku nebo čepice z kožešiny. Přidaly se i kalhoty, které svým nabíraným střihem, nohavicemi zastrčenými do kozaček spolu s pokrývkami hlavy, připomínaly ruský styl.

Třetí část se nesla v duchu světlejších barev, ozvláštněných saténem pestrého zabarvení. &Saty lehkého stylu, připomínající spíše letní období, opět kabátky střihu bolerka. Přidal se i vzor šelem, na který v tomto období vsadily i jiné značky. &Saty se oproti klasickým střihům vyznačovaly zvláštnostmi v podobě kombinací vzorovaného a čistého materiálu či efektně řešených ramínek.

Elegance a nevinnost – symboly další části. Vzdušné materiály, balonové a empírové střihy či aplikace květin na jednotlivých částech oděvu. Tentokrát jen čisté vzory světlých látek nejčastěji v hedvábném provedení a sem tam trochu transparence. Závěrečná část pak patřila jenom a pouze šatům. Již zmíněné lehké a saténové materiály získaly podobu měnícího se efektu, kdy lososová získávala nádech oblohy při západu slunce. Třpytivé efekty pak umocňovaly našité korálky či flitry nejčastěji v kombinaci s modrou či černou barvou. Ze střihu pak zaujaly zejména vrchní partie, které návrhářka několikrát řešila způsobem v podobě jakoby našitého náhrdelníku, takže při zakoupení této róby již nemusíte investovat do šperku.

Foto: Aneta &Simonková


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0372 s