Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 30.9.2020, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12952
Komentářů: 11152


MěřeníI móda může být Rajská…

08.11.2007   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ženskost, smyslnost a rafinovanost… tyto charakteristiky vždy naplňovaly kolekce módní návrhářky Beaty Rajské a nejinak tomu bylo i na přehlídce PRO TEBE 2008, která se stala jedinou v letošním roce. O to více modelů shlédli diváci, kterým se naskytla možnost poznat artikly pro denní nošení, šaty pro zimní období nebo večerní toalety.

Protože se jednalo o jedinou autorskou přehlídku Beaty Rajské v tomto roce, prostředí a společnost byly prvotřídní. V Top Hotelu Praha na Chodově se sešly dámy Miroslava Němcová, Lucie Talmanová, Tereza Brodská nebo Veronika Freimanová, pánskou společnost pak například zastupovali Ladislav Špaček, Peter Nagy nebo Herbert Slavík. Nejvzácnějším hostem se však stala první dáma České republiky Livie Klausová, která v závěru show převzala od návrhářky šek v hodnotě 100 000 Kč pro Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových. Tomu ale předcházela přehlídka nejnovější kolekce podzim/zima 2007/2008.

Dominantou celé exhibice se staly šaty v mnohačetném provedení. Nejprve se představily v podobě kratší, které doplnily různé elegantní bundičky či kabátky. V barvách převládala šedá či krémová z materiálů pak vlna, satén či látky s metalickými aplikacemi. V první části přehlídky diváci shlédli bohatě vzorované šaty z bavlny či hedvábí kombinované s elegantními kabátky z vlny či s koženými lesklými bundičkami. Ze stejného materiálu vytvořila návrhářka sukni.

Další část se nesla již v teplejším duchu, protože převažoval vlněný materiál. Sice převládala stále šedá barva, ale doplňovala ji i fialová a fuchsiová buď jako součást samotného vzoru nebo samostatně v barvě punčoch, rukavic, pásku nebo čepice z kožešiny. Přidaly se i kalhoty, které svým nabíraným střihem, nohavicemi zastrčenými do kozaček spolu s pokrývkami hlavy, připomínaly ruský styl.

Třetí část se nesla v duchu světlejších barev, ozvláštněných saténem pestrého zabarvení. Šaty lehkého stylu, připomínající spíše letní období, opět kabátky střihu bolerka. Přidal se i vzor šelem, na který v tomto období vsadily i jiné značky. Šaty se oproti klasickým střihům vyznačovaly zvláštnostmi v podobě kombinací vzorovaného a čistého materiálu či efektně řešených ramínek.

Elegance a nevinnost – symboly další části. Vzdušné materiály, balonové a empírové střihy či aplikace květin na jednotlivých částech oděvu. Tentokrát jen čisté vzory světlých látek nejčastěji v hedvábném provedení a sem tam trochu transparence. Závěrečná část pak patřila jenom a pouze šatům. Již zmíněné lehké a saténové materiály získaly podobu měnícího se efektu, kdy lososová získávala nádech oblohy při západu slunce. Třpytivé efekty pak umocňovaly našité korálky či flitry nejčastěji v kombinaci s modrou či černou barvou. Ze střihu pak zaujaly zejména vrchní partie, které návrhářka několikrát řešila způsobem v podobě jakoby našitého náhrdelníku, takže při zakoupení této róby již nemusíte investovat do šperku.

Foto: Aneta Šimonková


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0709 s