Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníNa Kampě mlely módní mlýny

06.12.2007   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V Praze proběhl minulý týden další ročník módního festivalu Prague Fashion Week. Jedenáctá sezóna opět nabídla kvalitní ukázku kolekcí známých módních návrhářů a také těch, kteří na svou slávu teprve čekají. Dnes se naše pozornost zaměří na jména již zavedená.

Letošní ročník měl za sebou jednu výraznou změnu a sice místo konání. Oproti minulým létům, kdy návštěvníci chodili do výstavní síně Mánes, se letošní festival v komornějším prostředí Sovových mlýnů. Ovšem prostředí pražské Kampy jen podtrhovalo designerský nádech, protože, jak známo, na Kampě často probíhají významné výstavy z oblasti umění, a tak před vstupem přehlídky diváci shlédli i plastiky, které se na tomto místě momentálně nacházejí.

Zahájení Prague Fashion Week se odehrálo v úterý pod taktovkou přehlídky Heleny Fejkové ve Veletržním paláci. Ovšem, pokud některý z návštěvníků tuto exhibici nestihl, mohl kolekci spatřit ještě v sobotu v Sovových mlýnech, kde se na tomto místě sešlo i více módních značek. Předně se tu však představili mladí módní návrháři, kteří soupeřili o titul TALENT SEZONY podzim 2007. V podvečer pak přišly na řadu Helena Fejková a Hana Havelková.
 
Transparentní nádech jara
Nejprve Fejková představila modely z lehkých, někdy až transparentních materiálů ve světlých odstínech. Nechyběly však i hřejivé artikly. Vrstvené šaty se skládaným efektem, balónové střihy u nohavic krátkých kalhot či lehčí jarní kabátky. Postupně kolekce přecházela do tónu barevnějších. Zlaté aplikace, ať již vzory nebo celé látky takto vytvořené doplňovaly kousky v barvách khaki. Posléze následovalo pestřejší zbarvení. Kabátky bohatě zdobené, jak z brokátu nebo výraznější plastické variace na šatech oslňovaly publikum nejvíce. Stejně jako většina návrhářů i Fejková vsadila na měnící se efekty látky. Saténové tyrkysové šaty s karmínově rudým lícem, který při pohybu tvořil odlesky právě tyrkysové nebo měnící se světlost zlatých odstínů, to vše diváci spatřili na šatech Heleny Fejkové. Protožes celá kolekce nesla v duchu nedráždivých tónů, tak překvapením byly závěrečné šaty, které nesly dráždivě rudou a získaly si také značný potlesk.

Klasicky decentní HH
Hana Havelková
(tvořící pod značkou HH) představila sérii, která mnohým pamětníkům ledacos připomněla. &Saty s geometrickými tvary, kontrastní barvy či opásání širokým páskem pamatujeme z dob již dávno minulých. Dnes jim návrháři ovšem dávají vlastní charakter. Celá kolekce se až na pár výše zmíněných výjimek nesla v duchu černé či černé s bílými motivy. Ovšem o výběru šatů lze říci, že se jedná o pestrost. Nejprve přišlo představení lehčích šatů, popř. halenek a sukní, vhodnějších na denní nošení či zahradní slavnosti, po kterých následovaly šaty večerní. Elegantní a jednoduché s jedním výraznějším prvkem, nejčastěji taktéž v barvě černé.

Příště se zaměříme na značky E. daniely a MAXFRED Išky Fišárkové.
Foto: Aneta &Simonková
(nahoře - modely Heleny Fejkové;
dole - závěrečné defilé Hany Havelkové)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0355 s