Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníCo se děje, když primátor není doma?

19.12.2007   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V rezidenci primátora Pavla Béma se tvůrci, návštěvníci a čestní hosté loučili s končícím týdnem módy Prague Fashion Week. Při této příležitosti se udělovala také významná ocenění a diváci znovu shlédli kolekce, které představil Prague Fashion Week již v týdnu.

I když samotný primátor chyběl, tak všechny přítomné nejprve uvítali ředitel společnosti Fashion Point Praha Jan Chudoba a ředitelka Prague Fashion Week (PFW) Eva Valová, kteří mají na svědomí konání celého festivalu. Tento akt se stal netradičním, protože oproti minulým ročníkům se pořádal až na konci PFW. Jak sám ředitel Chudoba poznamenal, na začátku přichází obavy a starosti, zda-li se všechno povede, zatímco v závěru se pořadatelé mohou těšit z toho, co se podařilo a čeká je již jen příjemné zakončení festivalu formou tohoto večera.

Nejprve patřilo zahájení přehlídek držitelce jarního titulu "Výtvarník sezony" Išce Fišárkové a její značce MaxFred. Následoval sled mladých talentů Leoš Macenauer, Pavlína Nedělová, Iveta Pecuchová a Martin Havel.

V mezičase přišel čas na ocenění. Tradičně se uděluje titul "Talent sezony". Princip spočívá v tom, že nejprve se v dané sezoně titul propůjčí a držitel musí do další sezóny svůj post obhájit. Z jara si tuto „půjčku“ přenesl Martin Havel a všichni netrpělivě čekali, zda-li se v obálce objeví jeho jméno jako znamení, že porota vybrala v minulé sezóně správný tip. Vybrala, Havel obhájil. Propůjčení a následná obhajoba čeká na Pavlínu Nedělovou, která má cirka půl roku na přípravu nových módních kousků. Asi nejvýznamnějším titulem tohoto festivalu je "Výtvarník sezony", který nyní převzalo duo Daniela Flejšarová a Eva Janoušková alias E. daniely. Ty také na závěr předvedly kolekci, která patřila mezi nejzdařilejší nejen mezi soutěžícími, ale i v tvorbě designérek vůbec.

Příští sezóna PFW nás čeká na jaře 2008, tak se nechme překvapit, co si pro nás jak začínající, tak i zavedení módní tvůrci připraví.
(první řada - Leoš Macenauer; druhá řada - Pavlína Nedělová;
třetí řada - Iveta Pecuchová;čtvrtá řada - Martin Havel)


Foto: Aneta &Simonková


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0408 s