Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníLidé versus horoskopy - ŠTÍR

07.01.2004   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

23. 10. - 21. 11.
Tento projekt neusnul, ale vypověděl nám "službu"jeden štír. Od teď už bude zde "seriál" o lidech a horoskopech vycházet pravidelně.


Láska

Ve vztahu k druhému pohlaví vystupuje klidně. Při seznamování se řídí podle předem připraveného plánu, přičemž skrývá své vlastní pohnutky. Jakmile druhá osoba ale zapadá do jeho představ, ztrácí hlavu a není pak více hlídaného a hlavně milovanějšího člověka, než je jeho nový partner. Vůči němu se pak chová dominantně a nikdy nenaváže vztah s někým, kdo by se snažil Štíra převýšit. Nicméně díky Štírově smyslnosti, jakmile ona duševní stránka lásky pomalu vyhasíná, nedělá mu problémy „užívat“ si jinde, mimo rodinný krb. Ale běda, jak by se partner Štíra dopustil nevěry. To ho nesmí ani napadnout, protože Štír je velmi žárlivý a svého partnera si hlídá i tehdy, když ho už vlastně tolik „nemiluje“. U Štíra hrají velkou roli citové extrémy, hned miluje, hned nenávidí. Každopádně se snaží rodinný krb uhájit a své mimomanželské vztahy tajit, pokud to jen jde. Láska v jeho podání je mnohdy divadelní představení, v němž on zastává úlohu režiséra. Těžce snáší rozchody a zvraty ve vztazích, pak může být neskutečně krutý. Křivdy spáchané na sobě nikdy neodpouští. Fyzická stránka lásky je pro něj velmi důležitá. Ostatně Štír je nejsexuálnější znamení celého horoskopu. Nejlépe se k němu hodí znamení – Kozoroh, Ryby, Rak.


Rodina a domácnost

Muž Štír má obvykle rád svoji rodinu, ale nerad jí je omezován a navíc se vůči ní projevuje silně autoritativně. O údržbu domácnosti zájem zrovna nemá a tak většinu těchto záležitostí nechává na své ženě. Štírky jsou naopak velmi obětavé a s láskou pečují o blaho rodiny. Mají rády svůj domov a se systematičností sobě vlastní jej udržují v pořádku a čistotě. Uklízení je pro ně relaxací. Prostě si na domově zakládají a snaží se, aby byl příjemným místem jak pro ně, tak pro jejich děti a partnera. Ovšem jako matky jsou obvykle stejně autoritativní vůči dětem jako muži Štíři.


Osobnost

Zvědavost, průbojnost, žárlivost, originalita, podnikavost, nespoutanost, houževnatost, trpělivost, hašteřivost, pomstychtivost.


Peníze

Štír si rád kupuje kvalitní a pěkné věci. Navíc neodolá zvláště, když jsou neobvyklé. Pokud se ale ocitne ve finanční tísni, hravě ji díky velké duševní síle překoná. Jednoduše nepropadá panice, ale snaží se svou situaci okamžitě řešit. Štír také dokáže materiálně zabezpečit sebe i své blízké a udržet si tedy určitý životní standard. Obecně vzato není jedinec ani příliš rozhazovačný, ani lakomý.

Kariéra

Štír díky schopnosti ovládat a vézt ostatní inklinuje především k vedoucím funkcím. Neuspokojuje ho stát někde v ústraní, což ani obvykle nestojí, protože pomocí své bystré a podnikavé mysli rychle řeší vzniklé problémy a navíc disponuje velmi originálními nápady. Dokáže jít plně za svým cílem. Na všech polích, včetně pracovního, se projevuje jako velký bojovník. Umí se dobře ovládat a zásadně své vnitřní JÁ dokonale skrývá. Zatímco sám zkoumá druhé lidi, o něm nikdo nic vlastně neví. Štír není příliš kolegiální, laskavost se u něj střídá se zlobou a vše, co získá si povětšinou nechává pro sebe, pro vlastní prospěch. Má předpoklady pro povolání lékaře a také pro umělecké obory jako malířství, či literatura.


Dnešní štír (respondent) se jmenuje Petr a přinášíme tedy jeho „štírské vyznání“.

Láska

V lásce jsem rozhodně velmi romantický. Myslím si, že najít toho pravého partnera je velké umění, které především předpokládá dobrou znalost sebe sama. Jen tehdy lze mít ujasněnou představu o tom, co má přinést společné partnerství. Někdy se zamiluji na první pohled, někdy to trvá déle. Vyhovují mi spíše dlouhodobé vztahy. Pokud mi partnerství nevyhovuje, chvilku se oddaluji a pak odcházím. Ale nikdy to nebývá krátký proces. Jsem téměř vždy ten, kdo ze vztahu odchází. Flirtuji rád, ale jen do určité hranice. Hra pro hru, nikoli pro výsledek. Pokud mne partnerství uspokojuje, jsem absolutně věrný (jakkoli mi to dá dost práce). Žárlivý nejsem vůbec. Partnerství vnímám jako vzájemné přizpůsobování se. Stalo se mi, že jedna moje partnerka byla štírka stejně jako já a nebyl to dobrý nápad.


Rodina a domácnost

Toužím po dětech a po harmonické rodině. Myslím, že děti jsou tím největším požehnáním. Drobný řízený nepořádek mi nevadí. Uklízením se rozhodně nerealizuji. Každopádně služebnou bych rozhodně nechtěl. Svou roli ve výchově dětí považuji za zásadní a nenahraditelnou. Roli otce a matky považuji za společnou a nerozdílnou. Vztah k dětem chci budovat na laskavé autoritě.


Vaše osobnost

Smysl pro humor, smysl pro spravedlnost, upřímnost, společenskost, vnímavost, smyslnost, vášnivost, hrdost, vytrvalost, přátelskost


Peníze

Jsem spíš rozhazovačný. Jsem ochotný v rozumné míře blízké, kteří to potřebují, ale nezneužívají. Půjčil i daroval jsem už větší finanční obnos. Finanční ohodnocení pro mne není při výběru nového zaměstnání nejdůležitější, byť je velmi důležité. Harmonie duše je pro mne výrazně důležitější, než pocit fyzického vlastnictví. Nedostatek financí mne nestresuje. Jsem schopný ušetřit, je-li potřeba.


Kariéra

Práce je pro mne jedním ze způsobů poznávání světa. Není smyslem života, ale ani pouhým nástrojem obživy. Jsem velmi pracovitý. Nedělá mi problém ozvat se, když je mi něco proti srsti. Jsem kolegiální. V zaměstnání uplatňuji především schopnost komunikace a myšlení o několik kroků napřed. Moje současné povolání mi absolutně vyhovuje - otázkou je, jaké to bude za dva roky.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: MARCOSS - 13.7.2004 - 14:11

DALO SE
Dovoluji si vám napsat pár řádků k vašemu článku. Tvrdíte, že ten projekt neusnul a chcete vydávat takový seriál pravidelně. To ono jako nápad je to v celku dobrý, ale podle mého názoru má jisté nedostatky, na kterých si myslím, by bylo dobré zapracocat. Mám na mysli jeho chudost a obyčejnost. Protože po přečtení mě nijak zvlášt nezaujal ani nenadchnul. Nevím odkud ty informace máte, ale jsou naprosto nezajímavé. A z toho důvodu si myslím, že by nebylo špatné na tom zkusit zapracovat a pokusit se o vytvoření vysoce kvalitního zdroje informací týkajícího se znamení a horoskopů. Určitě by to mnohonásobně zvýšilo popularitu vaší stránky. Ale to jsou pouze mé osobní domněnky, nad kterými se nemusíte vůbec pozastavovat. Budu rád pokud mi napíšete váš názor na můj komentář. Jestli na něm něco bylo, nebo jestli byl takzvaně mimo mísu.

S POZDRAVEM MARCOSS

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0248 s