Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníTak jsme se dočkali, policie nepochybila

09.01.2008   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V případu smrti Jana Rokose, která hýbe už pěkných pár dnů veřejností, nastal zásadní obrat. Ano, všichni si po dlouhém očekávání můžeme oddechnout, protože podle šetření policie při hledání malého Honzíka nepochybila.

Tudíž víme, že jednala správně a dle svých maximálních možností. Čili do jejich schopností patří, že téměř půl roku nedokázala podle espézetky najít auto pohybující se po území naší republiky, nezvládla vyhlásit pátrání po chlapci tak, aby i poslední babička ve frontě v supermarketu znala tvář jeho únosců, a hlavně nezvládla sledovat pohyb dvou dospělých osob s platnými doklady, kteří se částečně pohybovali po bytech svých známých a přátel, což Honzíkův otec obětavě vypátral.

Naší policii to ovšem nestačilo k tomu, aby podle všech indicií našla Honzíka i s jeho matkou a „otčímem“. A to pak chceme, aby hledala vrahy podle zanechaných otisků prstů, či mnoha nepřímých důkazů. Zdá se, že tu naši policii pěkně přetěžujeme a klademe na ní úkoly, které zřejmě sahají nad její síly. Když totiž otec zvládl zjistit tolik skutečností ohledně zmizení svého syna, v omezeném víkendovém čase, nevěřím tomu, že by něco takového nestihli policisté v rámci svých pracovních povinností.

Ostatně policisté, na rozdíl od civilistů, jsou k podobnému hledání školení, a disponují poněkud dokonalejšími prostředky a možnostmi.

Je také možné, že policie v rámci náborových aktivit takto testuje schopné jedince, jež podobnou zátěží nechává projít, aby v závěru tréninku dotyčným postiženým nabídla zaměstnání v jejích řadách. Pan Rokos svým konáním dokázal, že jeho dovednosti převyšují zřejmě policejní průměr, a proto se v závěru celého martýria můžeme dočkat třeba ještě překvapení.

K pozitivům pana Rokose patří rovněž bezproblémová komunikace, jíž několikrát předvedl v rámci televizního zpravodajství. Nicméně dle slov jihočeského policejního ředitele Radomíra Heřmana, jež sdělil Novinkám, došlo k tomu, že paní policistka nenašla společnou řeč s panem Rokosem. Nabízí se otázka, zda paní policistka hovoří opravdu česky, nebo alespoň rozumí, protože v tomto směru chybu na straně pana Rokose rozhodně nespatřuji. Pokud má ale český občan hovořit s policistou jiným jazykem, doporučila bych Ministerstvu spravedlnosti vklínit tuto informaci někam do zákona, abychom věděli, že na policii smíme pouze s maďarským slovníkem v ruce.

Nechci se naší policii vysmívat, ale to, co provedla panu Rokosovi, považuji za škodolibý výsměch, a v podstatě výsměch nám všem občanům, kteří za odvedené daně naivně očekáváme, že nás instituce jménem policie bude chránit.

Zdroj foto: ceskobudejovicky.denikc.z


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Jaromír Komorous - 9.1.2008 - 1:22

Jihočeský policejní ředitel pan Radomír Heřman zřejmě řídí a posléze hodnotí své lidi podle hesla: kdo nic nedělá, nic nezkazí. Prostou otázku k němu, co tam vůbec dělá, očekávám tedy nejspíš z Ministerstva vnitra a následující vysvětlení veřejnosti rovněž. Protože jestli všechno tímto trapným vyjádřením končí, pak hory bezmocného vzteku vyrostou výš než Everest. A ten se zdolává těžko i turisticky. O tom by nám mohl referovat i pražský primátor.

Od: Martina Bittnerová - 9.1.2008 - 8:49

Ano, mám ten dojem též, že prostě laxní přístup je taky přístup. Vše záleží nyní na ministrovi Langerovi, jak bude postupovat. Myslím, že se to budou všichni snažit zakopat pod koberec, na místě pana Rokose bych to dala k soudu ve Štrasburku. Aby si někteří zde, že si skutečně nemohou dovolit úplně všechno.

Od: Jindřiška - 9.1.2008 - 9:03

OK. kdyby to to nebyla taková tragedie, tak bych s úsměvem považovala práci policie za kocourkovské škádlení. sama mám zkušenosti s tím, že okraddli moji 92 letou babičku, věděli jsme i kdo, policii to sdělili a odpověděli, že dotyčná osoba se vinná necítí a tudíž případ uzavírají. takže pamatujte, až někoho okradete, příp. zavraždíte, policii řekněte, že se necítíte vinni. a jste z toho venku,. Bravo, jen tak dál!!!!

Od: Zdenka Karumníková - 9.1.2008 - 13:22

policie
by měla být důslednější v rámci prevence. Přiklad za všechny. Násilník byl 2 x vykázan z domu, protože ohrožoval manželku i děti.Dále se nikdo nestaral, jak dodržuje onen trest. Závěr : podřezená žena, 2 sirotci, nešťastní rodiče. Muselo k tomu dojít ?

Od: Martina Bittnerová - 9.1.2008 - 15:52

Zdenko- tím se dostáváme k domácímu násilí, což je věc hodně ošemetná. No bohužel to matky ve strachu nechají dojít až do této fáze, zbavují se násilníků pozdě, někdy je bohužel lepší nehledět na majetek, ale ukrýt se do azyláku, alespoň na čas. Ono bohužel policie netuší často, čím si tyto ženy procházejí a co jim hrozí. Protože si každý myslí, že manžel nemůže zabít svou manželku a naopak, přitom praxe je jiná.

Od: Jeromír Prdele - 13.1.2008 - 15:10

Bohužel pravda
Ano jsem také rád,že naše policie jednala správně a nepochybila, oceňuji a fandím p.Rokosovi, že zvádl nástrahy přijímací testu do sboru a vůbec je to hezky napsané, jen kdyby se nad neschopností policie nevznášel stín mrtvého chlapce.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0191 s