Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníMy se ČEZu nedáme

01.02.2008   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Je v pořádku, když si vrcholní manažeři rozdělí odměny za vykonanou práci, protože stejně tak, předpokládám, odmění všechny ty, kteří se na dobrém hospodářském výsledku podíleli. Není ale v pořádku, když se to děje ve firmě nepatřící žádnému magnátovi, ale jíž z velké části vlastní stát jako v případě ČEZu, kdy dle informací dostupných na jejich webové stránce se jedná o 67,61 % (údaj k 31.12. 2006) základního kapitálu.

Jelikož prostředky ČEZu mají jistě své dno, někde musí na odměny managementu vzít. A kde jinde zalovit, než v kapsách svých klientů. Rozumím tomu, že za služby se platí a celkem přirozeně se tudíž ceny zvedají, na druhou stranu zdražovat na straně jedné, a na druhé rozhazovat peníze, nepatří zrovna k pěkným vizitkám kvalitního ekonoma. Pochopitelně pak zmíněné rozšafné chování musí v důsledku v zákaznících vzbudit nevoli.

Ostatně sama hledám těžko důvod, proč bych se měla i já podílet na sponzoringu „čezáckých“ špiček. Chápu, že chtějí žít luxusně, bydlet honosně a jezdit na skvělé dovolené, ale přimlouvala bych za to, ať si hledají zdroje pro své nadstandardní radovánky jinde, než v našich peněženkách.

Proto také vítám iniciativu, která právě putuje z jedné e-mailové adresy na druhou, kdy nás vyzývá k tomu, abychom dnes 1. února v 18.00 vypnuli všechny spotřebiče. Myslím si, že tímto tichým způsobem se může zapojit každý, kdo s „politikou“ ČEZu nesouhlasí.
Uvidíme, kolik domácností se připojí, a co protest přinese. Minimálně si snad alespoň nějaký zdatnější „píárčík“ v ČEZu uvědomí, že v tomto případě situaci nezvládli, alespoň tedy určitě mediálně.

Logo: www.cez.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Michaela Wilhelmová - 1.2.2008 - 9:48

Souhlasim.
Čez mě také pěkně vytáčí, každoroční mocnářský projev o jasných důvodech zdražování a následné odměny vrcholnému managementu z nás dělají úplné pitomce. Od 18h budeme také bez elektriky, ale vpravdě vůbec nečekám, že těch (nejsem s to odhadnout) cca 1000 domácností něco dokáže. Jeden večer se sníží odběr elektřiny. Čez s tím bude mít menší technický problém (vynecháme-li o trochu menší příjem). Hm. Myslím, že se tomu vedení tak akorát zasměje. Dost mi to asociuje pana Burnse ze Simpsonovych...

Od: Milan Prokš - 1.2.2008 - 15:19

Martino, plně s Vámi souhlasím. Pokud by takové zisky vyplynuly z normálního tržního prostředí, "čezů" by bylo několik a jen tenhle by z toho zápolení vyšel tak, že by měl na odměny pro ředitele 700 milionů, ani neceknu. I když by to šlo taky z našich kapes. Ale tohle ukazování schopných manažerů, kterým v podstatě nezbývá nic jiného než být dobří a ještě lepší... Klasik by napsal" "Blil bych z té představy..."
A Michaelo, Vy zase máte pravdu, že tahle akce uškodí ČEZu asi stejně, jako milimetrový kamínek rozčeří klidnou hladinu slapské přehrady. Ale nejde o to, aby vypnutím proudu manažeři něco pochopili, jde o to (aspoň mně), že budu v té staejné chvíli vyjadřovat svůj názor spolu s ostatními. Je to sice dost málo, ale kdo ví?

Od: Michaela Wilhelmová - 3.2.2008 - 22:36

Inu, tak jsme nic nezapnuli. Nic se zrejme nestane, ale alespon mame dobry pocit (i kdyz trochu podobny, jako kdyz vyplaznete jazyk na ucitelku, stojici zady. A ona o tom ani nevi...)

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2839 s