Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníChrti jsou fajn, ale kdo adoptuje naše zvířata?

07.02.2008   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pokaždé když vidím opuštěná a týraná zvířata, bývá mi úzko a probouzí se ve mně pocity zachránce, který by si je nejradši vzal domů. Vítám proto iniciativy sloužící k pomoci bezbranným tvorům, kteří by bez lidské péče nepřežili. V otázce importu bývalých závodních chrtů ale jasno nemám.


Na jedné straně mi je zmíněných psů líto, na straně druhé se mi zdá, že se v naší zemi nachází dost jiných přátel člověka, opuštěných a nikým nechtěných.

Tudíž se vynakládají nemalé finance na transport chrtů do Čech a přitom ty samé peníze by posloužily u nás a možná účelněji. Když už v ve Velké Británii holdují dostihům, očekávala bych od tamních ochránců přírody i humánní řešení, kam se závodními vysloužilci v rámci země, kde se tento sport pěstuje. Samozřejmě existují organizace řešící tuto problematiku,ale zřejmě nabídka chrtů převyšuje poptávku. A pak se česká náruč hodí i v Anglii.

Přitom v té samé Anglii jinak funguje, na rozdíl od nás, propracovaný systém útulků, který pod svá křídla nebere pouze kočky a psy, ale i ostatní faunu. Jejich nabídka se pravidelně obměňuje i na webových stránkách.
Pokud se tedy například britská maminka rozhodne pořídit svému potomstvu mazlíčka, může si jej vybrat internetu a tím, že si vezme třeba morčátko, které by stejně koupila ve zverimexu, nebo od chovatele, učiní dvojnásobný dobrý skutek, jednak potěší svou ratolest, a hlavně se ujme opuštěného zvířátka. A v tom spatřuji i velmi důležitý výchovný moment. Dítě si na tom dobře uvědomí, že zvíře není věc, ale tvor, o něhož se musí postarat. I předškolák pochopí, že ten, kdo jeho králíčka původně vyhodil do popelnice, si nezaslouží žádnou omluvu.

Abych ale Čechy jen nehaněla, i u nás se občas vyskytují vlaštovky, jež chápou ochranu zvířat komplexně a neomezují ji jen na pejsky a kočičky, například útulek v Dolních Měcholupech v Praze, nebo Nadace na pomoc zvířatům v Ostravě-Porubě.

A jestli právě vám schází chlupatý kamarád, nalistujte si:

http://www.datak.cz/utulek/ostatni.jsp
http://www.utulek-ostrava.estranky.cz/stranka/ostatni-zvirata

Foto: www.hafbezobav.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Jindřiška - 7.2.2008 - 9:17

Máš pravdu, ale tady s tou mediální kampaní to pak zachráncům více sluší. co dělá Rovlingová, naše klecová lůžka ji dojala, nad zdecimovanými chrty vlastní země nic? vůbec s p o r t jako psí, kohoutí apod.zápasy může podporovat jen vydlabanec a tohle, včetně býčích se tomu blíží. člověk nemá právo ničit pro své potěšení ničí život. Pak by celá kauza s chrty ani neexistovala. ale společnost je nastavena tak, vysát a zahodit. Všechno a všechny

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0197 s