Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 26.2.2021, svátek má Dorota 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 504
Registrovaní čtenáři: 513
Publikovaných článků: 13021
Komentářů: 11212


MěřeníPrezidentský cirkus po česku

12.02.2008   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Minulý pátek jsem strávila v poloze ležmo, a proto jsem si ke stonání pustila i televizi, abych se mohla kochat přenosem volby prezidenta ze Španělského sálu. Výsledek 11 hodinového snažení a dalšího sobotního klání už zná celá republika. Nový prezident zvolen nebyl. A na hlavy našich poslanců a senátorů se snáší vlna kritiky a jak se v Čechách stává, i tentokrát se hledá viník. Ale on veskrze jeden neexistuje, spíš by se jich našla celá řada.

Pro mě osobně z toho vychází dvě věci a to, že i 18 let po listopadu rozhodujícím jazýčkem na miskách vah zůstávají komunisté, a pak obdiv k předsedovi Sněmovny Miloslavu Vlčkovi, který celé hlasování řídil, a ačkoliv pochází z pro mě vzdáleného názorového tábora ČSSD, musím na rozdíl od jiných komentátorů vyzdvihnout jeho nestrannost, jež dala příležitost vyjádřit se všem, a rovněž se i skláním před jeho výdrží, protože musel udržet pozornost 11 hodin a ještě, jak sám uvedl v nedělní debatě, poslouchal nadávky politiků. Navíc rokování dokázal zachovat v intencích sněmovního řádu, přičemž si cením i jeho kultivovaného vystupování.

Nemusím mít vystudovanou politologii, abych odhadla, že přes marné snahy shodit vinu na ODS, vnímám ČSSD za strůjce průtahů, kdy hrála vyloženě o čas. Odpozorovala jsem totiž jednu zásadní věc, když už začíná situace mířit do neúnosné oblasti, právě ODS dokáže trochu ustoupit k nějakému kompromisu. Bohužel podobné chování si dosud neosvojila ani zmíněná ČSSD, ani KSČM. U druhé řečené se jedná o hazardování s trpělivostí občanů, protože nabízet za pět minut dvanáct kandidáty na prezidentský úřad v kvalitě alá paní Bobošíková, mi přijde absurdní. Nehledě na to, že bych hodně polemizovala, na kolik se politická orientace paní Bobošíkové kloní k levici, když ona sama svým životem dokládá spíše onu pravicovou dravost a touhu po kariéře, nikoliv po sociálním smíru. Její sloupky v Metru totiž považuji za líbivou pózu, jíž se chce zavděčit běžným smrtelníkům.


A tak bych ráda navrhla všem politikům – zvolte za prezidentku mě. Rodem jsem dostatečně internacionální , kdy se v mém případě Vysočina láme se Sudety, což dokládá i mé příjmení, snadno vyslovitelné i v zahraničí. Stejně jako bývalý prezident Havel se zabývám literární činností, přičemž jsem se narodila ve stejném astrologickém znamení, navíc moji prarodiče rovněž za první republiky podnikali. S panem prezidentem Klausem mě spojuje pragmatičnost a dokonce jsem absolvovala i základní ekonomické vzdělání. A ani svět politiky se mi nevyhnul, vždyť první, kdo mi ukázal počítač, byl dnešní poslanec Vlastimil Tlustý, to se ale psal rok 1985.

Tudíž se domnívám, že právě já v sobě kloubím ty nejlepší předpoklady, abych důstojně reprezentovala naši zemi v prezidentském křesle.

Foto: aktualne.centrum.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Milan Prokš - 12.2.2008 - 15:53

Primárky
Martino, jestli jste tímto článkem zahájila primárky, máte můj hlas. Kdybych to uměl, popíšu celý ten páteční kolotoč úplně stejnými slovy. Díky. Přesně takhle jsem to prožíval taky.

Od: Michaela Wilhelmová - 12.2.2008 - 15:58

Inu, proc ne? Ted to uz asi nestihnou, ale az bude ta volba lidu v pristim obdobi... :o) Jen jeste nezname Tvuj nazor na ekologicke problemy, to je dnes u kandidata zaklad. :o)

Od: Martina Bittnerová - 12.2.2008 - 16:10

No tak poslední odstavec byla pochopitelně nadsázka, protože jsem kupovidu ještě příliš mladá na toto křeslo. A můj názor na ekologické otázky? Zničit krtka.-)))))

Od: Milan Prokš - 12.2.2008 - 21:17

Poslední odstavec že byla nadsázka? Hm... To je ale škoda. Protože i s tím krtkem bychom se shodli. A co takhle trpaslíci? Všude dupou, a jak se množí, prevíti. To můj bratr jim dělá takové prolézačky... A oni dovádějí. Roztomilé je to...

Od: Renata Šindelářová - 12.2.2008 - 22:23

V pátek jsem to neviděla, ale všichni, kdo ano, se shodují v jednom: dobrý kus do Národního! (Někdo u toho brečel, jiný se řehnil, další rozčiloval, poslední dostala takový hysterický záchvat smíchu, až jí spadla žehlička a rozbila se.)

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2071 s