Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 1.3.2021, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 504
Registrovaní čtenáři: 513
Publikovaných článků: 13022
Komentářů: 11216


Měření(Ne)přátelé cyklisti

29.02.2008   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Můj negativní vztah k cyklistům je obecně známý a celkem jasně vím, kde leží jeho kořeny. Můj přítel se řadí rovněž k milcům tohoto sportu, a nikdy nechápal, co mi na této kratochvíli tužící lidský organismus tolik vadí. Pochopil to dokonale minulý pátek.

Cestu domů jsme totiž vzali zkratkou, kterou obvykle chodí pár lidí, a na našince tam tudíž nečíhá žádné nebezpečí, vyjma případných voyerů za křovím, či jiných podivných individuí. A když už našinec nese relativně těžké tašky s víkendovým nákupem, vidí se už ve dveřích svého obydlí. A proto zahloubaná v čepici s pecnem Šumavy v náručí jsem klopýtala lehkou sídlištní divočinou, a v myšlenkách se ubírala daleko nad pozemské strasti. Do této vnitřní selanky se zpoza mých zad vylouplo kolo, jež mě minulo o pouhých pár centimetrů. Velmi jsem se polekala, jako se lekám vždy, když se mi něco podobného přihodí a stává se mi to poměrně často. Bohužel nikdy nezaslechnu cyklistu včas, a nikdy se žádný ani neobtěžuje mě upozornit, abych uskočila stranou.

Tentokrát jsem ale zareagovala rychleji než jindy, tedy hodlala jsem okamžitě pohublého mladíka v dresu inzultovat chlebem, leč než jsem se stačila s tímto božím darem materialisticky rozloučit, mizela mi jeho lesklá zadnice v dáli. Však věděl, proč má upalovat, seč mu síly stačí. Vždyť kam nedolétne pecen, tam dolétnou alespoň hanlivá slova, a že se mi jich náhle dralo do úst. Všechna jsem je polkla, abych nedělala zbytečně veřejné představení.

Tak nevím, zdali mě při téměř každém kontaktu s borci s nohou na pedálech doprovází smůla, a nebo se ti čeští neumí jen chovat, a zapomínají, že se nepohybují po světě sami. V Kodani jsem totiž bloudila ulicemi čtyři dny a přestože tamní obyvatelé využívají kolo coby dopravního prostředku hojně, nic podobného jsem tam nezažila.

Každopádně alespoň můj přítel konečně pochopil, proč se cyklistům snažím vyhýbat a proč ve mně jejich přítomnost nevyvolává libé pocity. V kom by také na mém místě vyvolávala?

Foto: www.biotorque-tech.comKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Jaromír Komorous - 29.2.2008 - 12:41

Výkřiky, hodné veřejného představení, mohou kolikrát zapůsobit jako vítaný spouštěcí impuls pojistného ventilku vlastního přetopeného kotle. V dnešní době? Nebránit se!

Od: Martina Bittnerová - 29.2.2008 - 14:43

No jo no, ale to bych si stejně jen vyřvala hlasivky a bylo by to nanic.-)

Od: Věra Neumannopvá - 6.3.2008 - 13:46

z druhé strany
Také jsem nerada, když mi jako chodci cyklista z ničeho nic objede,a e také jako cyklistka se setkávám s chodci, kteří na cyklostezce venčí psy, jezdí s kočárky a "mobilují", jdou roztaženi přes celou šířku cesty a na slušné požádání o uvolnění cesty nás cyklisty častují vulgarismy, a těchto "chodců" je daleko daleko více, než oněch cyklistů, jež Vás bez halasitého varování objedou ...

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0709 s