Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 4.6.2023, svátek má Dalibor 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13454
Komentářů: 11381


MěřeníVládci světa

15.04.2008   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Prakticky ovládla svět, nikdo si jich ale kupodivu příliš nevšiml. Jedni dokáží běhat po vodě, druzí při skoku vzhledem ke své hmotnosti vyvinou dvacetinásobek síly než vesmírná raketa při startu.


Ty první vzhledem ke své schopnosti věda nazývá jako "Kristovy" ještěrky, ve skutečnosti se ale jedná o bazilišky. Druhým zvířecím druhem je samozřejmě blecha, ač se nehonosí obrovskou tělesnou stavbou a často ji ani nezahlédneme, i ona upoutá svou pozornost svými schopnostmi.
Kniha se však nezabývá jen těmito dvěma živočišnými druhy, nýbrž divokými zvířaty, jak se i sama kniha nazývá a svým obsahem, pojetím a zpracováním se řadí do edice 1000 zajímavostí.

Popisuje zajímavá zvířata, jak z říše savců, ptáků, plazů a obojživelníků, tak i  mořských živočichů a bezobratlých. Stručně také informuje o životě zvířat a obecně charakterizuje a uvádí zvířata, vyskytující se v jednom biotopu. Pak už se věnuje samostaným druhům. Vše velice přehledně rozděleno, přestože se nejedná o klasické řazení podle živočišných říší. Kniha je vhodná pro čtenáře od devíti let dle mého do neomezeného věku.

Autoři publikaci pojali jako populárně naučnou encyklopedii. Ti nejmenší pak zajisté ocení bohatou grafiku, odrostlejší pak kvalitní infromace, pro všechny ostatní tady zůstávají zajímavosti o různých živočišných druzích, které bývají v obyčejných encyklopediích často utajeny. Kolik z vás například ví, že "mnohem a mnohem více druhů zvířat, než kolik dodneška přežilo, se objevilo a zase zmizelo"?

Kniha patří ke vhodným dárkům pro menší i větší, zkrátka všechny, které potěší bohatá ilustrace, srozumitelný a hlavně v rámci možností zábavný text. Rodiče tuto publikaci také jistě ocení jako pomocníka při všetečných otázkách dítěte, týkajících se světa zvířat. Zároveň u dětí podnítí zájem o obsah a tedy i o čtení. Kniha vše vysvětlí jasně, stručně a bez pochyb, jež by dávaly další průchod ke zvídavým otázkám.


Divoká zvířata,  John Farndon
Nakladatelství Fragment, 2008

Zdroj obálky:
www.fragment.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0366 s