Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 8.6.2023, svátek má Medard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníNežrat! Nežrat! Nežrat!

01.04.2008   Jindřiška Kodíčková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tuto radu kdysi dostala jedna žena, když odepsala (spolu s vloženou padesátikorunou) na inzerát, slibující rychlé zhubnutí.

Váha, správně hmotnost, je neustále diskutovaným a hlavně nekonečně oblíbeným tématem bez hranic, součástí kvetoucího byznysu, ale také vážným zdravotním indikátorem. Prostě na tloušťce druhých někdo dobře vydělává a sama postižená osoba se pohybuje v začarovaném kruhu. A protože jaro je považováno za období, které dokáže podpořit vůli ke změně, zkusí se i Rozhledna podívat, jak na to.
Uvědomuji si, že slova z nadpisu nemají chybu, pouze však do té doby, než pocítíme hlad. Ten vlčí. A na problém je zaděláno. Je třeba zkusit to jinak!

Hubnutí pojmeme pouze okrajově, spíše se zaměříme na celkový postoj ke své osobě. Dieta sama o sobě má smysl pouze v zdravotně indikovaných případech, při chronických nemocech nebo naopak při jejich prevenci. Účelnější je změnit toho trochu více. Rozmyslet si, co od změny očekáváme, nesmí to být nic utopického s cílem v nedohlednu. Pak nekompromisně přejít na jiné palivo. Přestat říkat, že to nejde, ale začít. Od rána. Hned. Dnes, ne až zítra.

Rozhledna vám bude celý měsíc ve vašem snažení oporou. Poradí, jak to s těmi dietami ve skutečnosti je, pozve vás do vegetariánských restaurací, doporučí sportovně relaxační víkendy, upozorní na možná úskalí, která změny doprovází, podívá se do historie, jaké byly ideály krásy a zdraví, přinese zajímavé rozhovory a praktické návody, jak si správně počínat.

Rozhledna to myslí vážně a je i na vás, abyste k tomu přistoupili stejně. Vyklepejte zaprášené tepláky, kupte si fit balon, prostudujte nutriční hodnoty potravin, o víkendu se projeďte na kole. Někomu udělá dobře přírodní pleťová maska, jiný může vyzkoušet půst, jiný zase najede na dělenou stravu nebo zaklepe na dveře blízké posilovny nebo bazénu.

Měsíc je poměrně dlouhá doba, která by měla stačit právě na to, aby se zdravý životní styl, v celé komplexnosti, stal vaším radostným a hravým kamarádem, nikoli obávaným a záludným nepřítelem. Dlouhá doba na to, aby se jednotlivý experiment proměnil v soustavnou činnost. Jen tak svitne naděje na dlouhodobý úspěch bez frustrací z věčných začátků.

Ilustrační foto: archiv autorky

Takhle už ne!!!!Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Renata Šindelářová - 2.4.2008 - 7:26

Jindřiško, a ty jsi tohle všechno papala?

Od: Jindřiška - 2.4.2008 - 9:25

jen ta rajčátka!!!!! :) ba ne , úlety mám těžké, ale třeba ty klobásky s krásnou kresbou na řezu nejím vůbec

Od: Marie Nováková - 3.4.2008 - 6:07

Díky

Od: Stanislav Rudolf - 21.4.2008 - 8:18

A víte, kdy se nejvíc naštve vegetarián?
(Když ho pohřbí do masového hrobu.)

Od: Jindřiška - 21.4.2008 - 20:59

Díky, to je dobrý :)

Od: Radka Zadinová - 23.4.2008 - 15:25

Tohle všechno (co je na obrázku) si klidně odpustím a nedělá mi to žádné potíže... Bohužel já ujíždím na sladkém:-) A to mi naopak potíže dělá, hoooodně velkééé...

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0388 s