Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 30.6.2022, svátek má Šárka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11309


MěřeníOšuntělá... ohmataná... nejspokojenější!

14.04.2008   Jaromír Komorous   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vyzývám vás na cesty s velmi ztíženou možností zabloudění. Za historií, tamní faunou i flórou. Zvu vás na výlety v knižním balení: Karel Drábek – Naučné stezky a trasy III. Nakonec, díky stovkám v terénu se pohybujících nadšenců nabídka na podnosu ze stromové kůry.

Značení turistických cest v našich zemích pochvalují návštěvníci nejen z Evropy. A našinec má, při jejich doprovázení, chvilkový a silně malicherný pocit vzedmutého sebevědomí. Já vím, na nesprávném místě, ale když jiný skoro neexistuje? Naučné stezky představují šlechtu mezi „jenom“ turistickými cestami a poskytovanými informacemi tvoří speciální encyklopedii přírody a života v ní. Určitě jste po některé šli. A nemusíte mít nutně přijímač GPS. Stezky neustále vznikají i zanikají. Závisle na přísunu financí, na nenechavosti procházejících laubrů.
Autor se často odvolává na existující www stránky, svou další odbornost. Nuže tedy www.stezka.cz a www.dokoran.cz . Tam akumulace dalších podrobností.

Kniha není určena na noční stolek ke čtení. Patří do tlumoku. Spokojená bude ohmataná a ošuntělá, že by se jiná styděla. Omyvatelný plastový obal ji posílá i do nepohody.

Uvnitř knihy najdeme označení tras logotypy. Začleněné dle možného způsobu jejich absolvování. Pěšky, na kole, po vodě, na běžkách, pro handicapované. Samozřejmostí je délka v km. Jako zvláštní „vábítka“ jsou u každé stezky místní fotografie.

Autor Karel Drábek patří k těm šťastnějším, jež své vzdělání promítli do praxe a klukovské „posedlosti“. Vystudoval geologii na Přírodovědecké fakultě Karlovy university a profesně působil na různých postech tématikou se zabývajíc. A nyní postupně prochází a projíždí všechny zmiňované cesty, zaměřuje, fotí, popisuje. V knižní podobě a na uvedených stránkách nám o nich dává vědět. Někoho pošle na známá místa znovu, jiného vytrhne z nudy.

Římská III. všem představuje Karlovarský a Plzeňský kraj. Jelikož se počítá se zmapováním celé republiky, už teď chci říct, že se jedná o nádhernou a vítanou kolekci pro každého neposedného a zvídavého poutníka po našich krajích. Tak někde ahoj. 


Drábek Karel – Naučné stezky a trasy III.

Vydalo nakladatelství Dokořán, 2008
Zdroj obrázku
www.dokoran.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0375 s