Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 21.9.2023, svátek má Matouš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13511
Komentářů: 11387


MěřeníFaktor X- faktor trapnosti?

08.04.2008   Martina Bittnerová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tak tu máme další soutěž, a na rozdíl od Superstar dokonce obsáhla i širší věkové spektrum, kdy spolu zápolí čtyřicátníci s dvacetiletými. Inu proč ne, divák potřebuje změnu, a čtvrté kolo Superstar už by nikdo asi v této zemi nepřežil.

Přes úvodní překotná a podivná kola se soutěž dostala konečně k něčemu smysluplnějšímu, čili neustálým tříděním nám zbylo několik účastníků, kteří až na výjimky umí zpívat.

Tou první výjimkou je určitě skupina mladých divadelníků s názvem All X, chce se mi říci rádoby divadelníků“, z Moravy, kteří poté, co opustili beatbox, a počali tísnit své hlasy do melodií, nedají se takřka poslouchat. O to více se to zdá na pováženou, když pánové určitě prochází na škole hodinami hudební výchovy, čili se jim dostává solidního základu, pro nějž jim ovšem chybí jakýkoliv talent. Dokonce si je ani nedokáži představit v Shakespearovských rolích, jednoduše se zdá, že i v jejich případě přijímací komise na konzervatoř klimbala, protože jinak by jistě sáhla po zajímavějších osobnostech. Jejich přítomnost ale krásně dokládá (ne)schopnosti našeho divadelního mládí.

Ovšem jinak stávající soutěžící celkem svůj hlas ovládají, a tam, kde se ozývá jistá intonační nejistota, nahrazuje ji temperament, nebo-li kouzlo osobnosti. Každý máme ale jiný vkus a na každého z nás působí sympaticky jiná osoba. Kdybych měla hovořit za sebe, tak mi snad nikdo nevadí, ale koho nemohu zkousnout, je slečna Nývltová. Dělá na mě dojem „maminčiny holčičky“, kterou odmalinka vychovávali slovy :“Kamilko, z tebe jednou vyroste hvězda.“ A jíž tak očividně oslňuje vlastní sebeúžasnost, že úchvatnější dívku bychom v X Faktoru hledali těžko. Zpívá sice hezky, ale její falešný úsměv doplněný o počáteční diblíkovství mi jednoduše nesedí.

To Martina Pártlová s Aničkou Ungrovou alespoň vyzařují nějaké charisma, jednu můžeme označit za stydlivou femme fatale a druhou za, v našich končinách nevídaného, solitéra.
I když zrovna Anička se s ohledem na svůj věk poměrně často dojímá a pak pláče. Pláč mi nevadí, ba ani topornost některých mužských soutěžících. Vadí mi ale ona „natahovaná“ při druhém vysílání v neděli, kdy probíhá tzv. vyřazování.

Chápu, že jinak pohotový Leoš Mareš, má v popisu práce dramatickou chvilku prodlužovat, ale dlouhé záběry na zaslzenou Aničku, neschopnou slova, mi připadají jako parazitování na emocích mladé dívky, které postrádá jakoukoliv vkusnost a v důsledku působí nesmírně trapně.

Ano, mohou mě na Nově přesvědčovat, že právě podobné věci jejich divák miluje, že navíc potřebují vyplnit vysílací čas, ale to se snad budu raděj dívat na Karla Gotta plazícího se po mladých dívkách, než na něco podobného.

Kdyby nás diváky Nova opravdu ctila, tak nás podobných výjevů ušetří.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Laura - 8.4.2008 - 11:37

Zajímalo by mě, zda jste absolvovala alespoň jedno představení, kde "neschopní rádoby divadelníci bez talentu" hrají, když jste tak strašně "chytrá" a o věci tak "kompetentně" píšete. Jinak z celého článku z vás sálá jistá zatrpklost, nepřejícnost a závist.

Od: bea - 8.4.2008 - 12:15

Někdo má rád holky, jiný vdolky
Mě se zase velmi líbí Zonyga, na chlapa co sleze z náklaďáku a takto to rozbalí je to parádní výkon !!!

Od: Martina Bittnerová - 8.4.2008 - 14:57

Já jim nemám důvod závidět, jen mi některé věci připadají na hranici. A pokud se něco prezentuje více než zpěvem, estrádními scénkami, lze z toho celkem jednoznačně vyvodit, co je to za osobnosti. Je to ale stejné, jako když člověk jde do Disku, někteří mladí herci jsou tam úžasní, jiní - člověk přemýšlí, jak se vůbec dostali na DAMU.
Samozřejmě ale pokud má někdo pocit, že pánové z ALL X jsou úžasní, já mu ten pocit neberu, jen si nemyslím, že o tom ta soutěž je...
Tak Zonyga je každopádně úžasný.

Od: Milan Prokš - 8.4.2008 - 15:18

Martino, každý máme zaplaťpánbůh právo na svůj vlastní názor. A je zajímavé, že třeba já jsem si až po přečtení Vašeho článku uvědomil, že Vám vadí to samé, co mě. Akorát jsem si to zase až tak natvrdo ještě neuvědomil. A o tom, podle mého, kvalifikovaná kritika je - rozpoznat kvalitu daleko dříve, než to my laici zjistíme sami. To je případ ALL-X, ale i slečny Nývltové. Jo, ale nemohu se zbavit dojmu, že ta třetí řada Superstar, před kterou tak hezky varujete, už dávno proběhla. Vyhrál ji Zbyněk Drda (druhou Vlastimil Horvát a první Aneta Langerová - pokud se nemýlím).

Od: Martina Bittnerová - 8.4.2008 - 16:26

Milane,díky za upozornění,opravila jsem, nevím, proč se mi tam vloudila trojka.

Od: Karel Bašta - 26.5.2008 - 14:58

http://www.exxephoto.estranky.cz/clanky/komentare-
http://www.exxephoto.estranky.cz/clanky/komentare-k-problemum-soucasnym/posluchac-byl-po-mnohaletem-usili-konecne-porazen_

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0406 s