Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 7.3.2021, svátek má Tomáš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 505
Registrovaní čtenáři: 514
Publikovaných článků: 13027
Komentářů: 11223


MěřeníHerna u školky je na Praze 8 smutnou realitou

18.04.2008   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Celkem nedávno radní na stránkách měsíčníku Osmička vedli velmi výmluvnou polemiku na téma počtu heren a kasín na území osmé městské části. Většina z nich se zaklínala příjmy a končila slovy o tom, jak je celá problematika složitá a nejednoznačná. Jsem šťastná, že máme takto uvědomělé zástupce na radnici, jejichž ostražitost a kompetence vyústila v naprosto neočekávané kombinace služeb občanům.

Bydlím v paneláku na Střížkově a nedaleko mého domu stojí budova mateřské školy. Každé ráno tam rodiče odvádí své ratolesti, jež si ve slunečních dnech hrají na zahradě. Naproti zahradě někdo uvědomělý povolil existenci sport baru s automaty, a tak dítka mohou užasle sledovat ona blikající světélka a potácející se existence, jež utopily v chladných strojích své úspory. Tomu se u nás na Praze 8 říká výchova od útlého věku.

Když odtud pojedete dvě stanice tramvají na Ládví, čeká vás další překvapení. V okruhu sto metrů se počet heren tam, kde již za minulého režimu existovaly běžné prodejny, rozšířil na čtyři, přičemž ta, jež nejvíce září novotou, našla své útočiště hned vedle dětského textilu. Možná nám tím kdosi naznačuje, že zatímco taťka utratí kapesné v herně, může si mamka v klidu vedle nakoupit. Jednoduše každý může putovat za svou zábavou. Ovšem když člověk zrovna nemiluje hazardní hraní, a potřebuje ke svému životu věci tak banální jako jídlo, a to konkrétně zeleninu, či maso, musí se vydat jinam. Na Ládví kupodivu schází pořádná zelenina či masna. Vedle heren na ně už nezbyl prostor, a navíc by tolik do městské kasičky nepřinášely.

Ovšem křižovatku, kde chodí matky s potomky na poštu, typu Ládví lze ještě nějak omluvit, ale za naprosto tristní považuji skutečnost, že kousek od brány do Psychiatrické léčebny v Bohnicích se nachází hospoda a herna. Tudíž zde se symbolicky střetávají dva světy, zatímco na léčbu závislostí padnou milióny korun ročně, tak z heren zas milióny do rozpočtu přichází. Nebylo by však účelnější počet heren a kasín omezit, než nesmyslně platit za desetitisíce nemocných? 

Já se naštěstí stěhuji pryč, nerada bych se totiž jednou dožila toho, že si mí potomci spojí vzpomínky na předškolní zařízení právě s hernou.

Foto: www.zidleakresla.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0707 s