Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.11.2023, svátek má Zina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13619
Komentářů: 11402


MěřeníKočičí holka

04.05.2008   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Známého německého spisovatele Thomase Brezinu určitě nemusím představovat, protože kdo právě odrostl dětským střevícům, i kdo už si na ně dávno nepamatuje, ale pro změnu pár těch dětských střevíčků navléká vlastním dětem, ví, o kom je řeč.

Thomas Brezina píše jak pro dívky (proslula především jeho edice „Klukům vstup zakázán“), tak pro kluky (z těch nejznámějších především „Dračí srdce“). A vzhledem ke čtenosti a stále vysokým nákladům jeho knih – a také jejich překladům do češtiny – patří mezi úspěšné spisovatele.

Vím, o čem „mluvím“, protože mám doma zastoupené obě strany Brezinových příznivců (dceru i syna), kteří přečetli dost jeho knížek na to, aby ve mně vzbudili zájem nahlédnout pod pokličku mého dávno ztraceného dětství.

A tak, když v nakladatelství FRAGMENT letos na jaře vyšla autorova nová kniha „Kočičí holka“, která mě upoutala už svou grafickou úpravou obálky, zvědavě jsem se ponořila do tajuplného příběhu dívky Katie a jejích kamarádů.

Katie žije na tichém a zdánlivě nepříliš zajímavém místě – na ostrově St. Jeremy jen se svým strýcem Royem a starou, popletenou babičkou, kteří si ji vzali k sobě po nečekané smrti jejích rodičů. Od té doby uplynulo už sedm let, ale Katie nikdy nezapomněla. Jenže vzpomínkami se žít nedá, a tak se Katie celkem brzy smířila s tím, že zůstala bez rodičů a zpočátku i bez přátel.

Ty však brzy nachází v sečtělé Lauře a asijském chlapci Mingovi. Společně čelí nezájmu ostatních, kteří je pokládají za „příliš zvláštní“. A že mají pravdu, o tom se brzy přesvědčí i Katie. Brzy poté, co poštou přijde podivný balíček, se začnou dít ještě podivnější věci. Katie má pocit, že ji někdo sleduje a že na ostrově jí hrozí neviditelné nebezpečí. Nečekaně také odhalí Mingovo tajemství, jenž spočívá v zálibě oblékat se do dívčích šatů. Aby ho ujistila, že ho kvůli tomu nezavrhne, svěří se mu se svým podezřením – zdá se jí, že s jejím tělem se dějí zvláštní věci. Vidí ve tmě (jako kočky), dokáže vyskočit výš než jakýkoli jiný člověk, má zostřený čich – a spoustu dalších děsivých příznaků, které nasvědčují jedinému: Její rodiče, biochemici, jí aplikovali kočičí geny.

Jenže se zdá, že Katie má na ostrově nepřítele, který čeká pouze na to, až se prozradí. A aby čtenář zůstal napnutý až do samého konce, dojde na ostrově k vraždě, ze které je obviněna Katiina stará babička. Katie toho má na práci opravdu hodně. Dokázat, že je babička nevinná, utéct svým pronásledovatelům a ještě se vyrovnat s rostoucí náklonností k Mingovi.

Jak to všechno nakonec dopadne? To se dozvíte v knize „Kočičí holka“, kterou doporučuji nejen vašim dětem, ale i vám, rodičům. Já jsem se tedy rozhodně nenudila.

Foto: fragment.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Monishka - 3.2.2009 - 13:32

Co říkám já o této knize
Taky sem jí četla a je opravdu super.Určitě bych vám jí doporučila.Ale je dost zajímavé že vyšla po mé myšlence jestli nějká taková víjde.V knichkupectví sem viděla další podobnou knihu. Pokouším se napsat podobnou knihu o dvou kočičích holkách neboli by se dalo říct že o mě a kamarátce akorát vté knize budeme mít více let.V jiném mém komentáři napíšu o mé knize ale možná.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.034 s