Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníMořské víly z Fragmentu

19.07.2008   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nakladatelství Fragment vypustilo do světa první dvě knihy z edice "Mořské víly" pro dívky do 9 let - "Perlinka zachraňuje království" a "Evelínka a kouzelný lektvar". Vázané knížky formátu A5 s barevnou, lesklou obálkou a ilustrací mořských víl zaujme všechny malé princezny, které se potají snaží proniknout do zapovězeného mořského světa a chtějí se stát jednou z nich.

V úvodu se seznámíme se šesticí mořských víl, které žijí v magickém podvodním světě Korálového království, jemuž vládne stará moudrá královna Neptuna. A protože víly se od lidí zase tak moc neliší, najde se i mezi nimi jedna zlá a závistivá víla, sestra královny, která touží vládnout mořskému světu sama a proto na víly sešle hrozivou bouři.

Víly, stejně jako malé čtenářky, se ovšem nevzdávají. S postupujícími stránkami se dozvíme, že Perlince se království nakonec podaří zachránit a všechno dobře dopadne. A jelikož knihy na sebe volně navazují, v té další – o kouzelném lektvaru – se s malými, odvážnými vílami setkáme znovu. Tentokrát to bude hlavně Evelínka, která nás bude provázet v pořadí druhou knihou kouzelné série. Aby totiž víly splnily úkol královny, potřebují vyrobit kouzelný perlový nektvar. A jak myslíte, že to nakonec dopadne?

Protože malých mořských víl je celkem šest, čekají na nás v edičním plánu nakladatelství Fragment nejspíš ještě další čtyři knihy jejich dobrodružství. A tak se malé čtenářky můžou těšit na další vílí příběhy, které je vtáhnou do života na mořském dně a přiblíží jim tento dosud zcela neprobádaný a tolik odlišný svět. Ale protože, jak už jsem napsala, se víly od lidí zase tolik neliší, proč by se některá z holčiček nemohla stát malou mořskou vílou a účastnit se nekonečných dobrodružství – i kdyby jen pro tu chvíli, než dočte tento příběh?

Obě dvě knihy jsou psané jednoduchým a přitom poutavým stylem, přesně takovým, který odpovídá světu devítiletých dívek a dokáže zaujmout a udržet pozornost až do samého konce. Příběhy navíc provázejí černobílé ilustrace z podmořského světa téměř na každé straně.Shields Gillian, Evelínka a kouzelný lektvar
Shields Gillian, Perlinka zachraňuje království
v edici Mořské víly vydalo v r. 2008 nakladatelství Fragment
zdroj fotografií obálek:
www.fragment.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0282 s