Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 26.1.2021, svátek má Zora 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 512
Publikovaných článků: 13008
Komentářů: 11187


MěřeníZ naší literární soutěže : Velký útěk

05.12.2003   Milan Nerad   Próza   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vánoce se rychle blížily. Za okny poletovaly sněhové vločky přinášející alespoň trochu radosti trojici malých kamarádů, kteří se během posledního roku dostali do spárů zlé čarodějnice. Petr s Pavlem se již tiše skrývali pod peřinou, když se k nim připojil i Mirek.

Jeho radostný úsměv prozradil, že se přiblížil konec jejich zdejšího strastiplného pobytu.
„Když se dnes čarodějka nedívala, podařilo se mi ukrýt v kapse kus kouzelného mýdla. Pokud budeme mít štěstí, v noci odtud můžeme uprchnout…“
Trojice chlapců vyčkala, až se zlá čarodějka přijde ujistit, že klidně spí. Jejich plán byl jednoduchý. Petr s Pavlem se tiše vyplížili z tmavého pokoje, v hrnci rozpustili mýdlo a pěnu opatrně rozlili před zavřenou knihovnu. Tehdy Mirek hlasitě zakřičel a netrvalo dlouho, aby se otevřely dveře a čarodějka se vyrazila podívat, co tropí za neplechy.
Jakmile však její nohy došláply na kluzkou podlahu, bezmocně dopadla na zem. Než se stačila opět postavit, Petr jí strčil do úst hadr a Pavel s Mirkem svázali ruce za zády.
Společně dopravili bezmocnou čarodějku do knihovny. Plápolající plameny v krbu jim jejich velmi usnadnily další volbu. Dostali šanci ke spravedlivé odplatě za dlouhé měsíce příkoří. Chlapci přihlíželi, jak oheň stravuje prastarou knihovnu se spoutanou čarodějnicí a pak vyběhli ven z jejího pekelného doupěte.
Netrvalo dlouho a u domku se objevila skupina čarodějčiných pomocníků, kteří vyrazili hledat malé vězně.
„Rychle. Najděte ty malé parchanty. Nesmí nám uniknout!“
Mládenci pochopili, že je nejvyšší čas utéct a navždy se rozloučit s tímto prokletým místem. Běželi hustým lesem tak rychle, jak jim jejich malé nohy dovolovaly. Petr se krátce ohlédl, aby zjistil, jaké mají šance uniknout svým pronásledovatelům, ale jeho nohy se zapletly do klubka kořenů ukrytého v lesním porostu. Marně před sebe natahoval ruce, aby zabránil nárazu do mohutného dubového kmene a jeho bezvládné tělíčko dopadlo na chladnou zemi.
Mirek a Pavel si nad umírajícím přítelem krátce podali ruce. Jejich cesty se tu rozdělily. Oba si však slíbili, že se již nikdy nevrátí do „Domova pro mentálně zaostalou mládež“.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0487 s