Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 25.6.2022, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníZachraňte ohrožená zvířata!

30.08.2008   Tereza Kušová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Chcete, nebo se dokonce snažíte, porozumět a pomoci ohroženým druhům na naší planetě? Chodíte do zoologických zahrad a pročítáte si u každého zvířete popisky? Na knižní trh právě přichází jedna z novinek, jež se může pyšnit touto podobou. Stručná Planeta zvířat není jenom pro děti. Poradí, pobaví, donutí vás zadumat se.

Kniha plná barevných fotografií upoutá hned na první pohled každého milovníka zvířat. Na obalu vás s roztomilým kukučem sleduje gorilí mládě. To však není jediný ohrožený druh, za který svět bojuje. Autor nám hned na úvod představuje všech dvanáct živočichů jmenovaných v této publikaci a dosud ještě žijící, avšak na pokraji vyhynutí, pokud s tím i my něco neuděláme. Z řad stovek až tisíců chráněných živočišných druhů nám jsou nabídnuti: slon indický, panda velká, velbloud dvouhrbý, gorila horská, tygr bengálský, orangutan, nosorožec dvourohý, medvěd lední, gaviál indický, albatros stěhovavý, kožatka velká a plejtvák obrovský.

Na dvoustránkové mapě světa je barevně zakresleno, kde tito mírumilovní tvorové ještě žijí, a stručný úvod a popis knihy také nechybí. V následujících několika minutách se setkáte s již zmiňovanými zvířaty a po přečtení pochopíte jejich návyky a zakroutíte hlavou nad zajímavostmi. Dozvíte se, jak daleko se nese hlasitý zvuk plejtváka, co znamená „orangutan“ v Malajsii, nebo proč si tygří mláďata tak divoce hrají. Každé z těchto vzácných zvířat dostalo svou vlastní dvoustránku a je mu zde věnována dostatečná péče. Stručná charakteristika, návyky při stravování či páření, srovnání s člověkem, vysvětlení nebezpečí jejich existence a to nejdůležitější… rady, jak jim pomoci i z domova.

U nás vyšla jako pátá z řad dětských encyklopedií a naučného čtení pro děti a mládež ( Piráti, Bojovníci, Mumie a pyramidy, Tajemní dinosauři) v nakladatelství Metafora, a proto zde můžete nalézt i drobné dárečky jako badatelský deník "Po stopách goril horských" a na závěr lehký test, který má procvičit vaši bystrou paměť.

Z anglického originálu Planet Animal, vydaného nakladatelstvím Carlton Books v Londýně roku 2008.
Vydala Metafora, spol. s r. o., v Praze roku 2008.
Autorka: Barbara. Taylorová
Přeložila: Katrin Erbová

Photo: obal knihy
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.038 s