Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.11.2023, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13617
Komentářů: 11402


MěřeníZábavné anglické rýmovačky pro děti

14.09.2008   Kateřina Sovová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Je tady opět září a žákům nezbývá než pokorně usednout do školních lavic. Nakladatelství Fragment představuje pomůcku k výuce angličtiny, zábavné rýmovačky, určené všem dětem, které s angličtinou začínají, nebo je v nejbližších letech čeká.

Angličtina pro děti-zábavné rýmovačky autorky Henriety Krejčí zaujme na první pohled barevným obrázkem s medvědem na deskách. Vzhledem k tomu, že knížka je určena především dětem předškolního a mladšího školního věku, illustrace zde hrají velkou roli. Jednak zobrazují anglická slovíčka a fráze použité v básničkách, za druhé knížku zatraktivňují v očích malých čtenářů. Obrázky Kláry Víškové patří mezi největší klady této publikace, jsou jednoduché, veselé a vypadají dobře.

Pokud se zaměříme na obsahovou stránku, autorka do jednotlivých rýmovaček vkomponovala nejzákladnější anglickou zásobu, včetně nejjednodušších vět. Záměr je jasný-naučit dítě zábavnou formou základy nového jazyka. Jenže to, co na první pohled vypadá lákavě a zajímavě, při podrobnějším zkoumání už takové zdaleka není. Básničky na mnoha místech zní kostrbatě a ztrácejí rytmus. Pokud přimhouříme oko, budiž. Jenže, co horší, mnoho cizích slovíček v rýmovačkách postrádá český ekvivalent, což ve společnosti, která na místo otázky „Máš nějaké peníze“ považuje za normální větu „Máš nějaký money?“ není asi úplně to nejlepší. Na stranu druhou, v knížce nalézáme také množství dobře postavených veršů, které význam cizího výrazu rovnou vysvětlují „Já si hraji a ty play, řekni zůstaň a ty stay…“, což účel určitě plní a dítě si snáz slovíčko a jeho překlad zapamatuje. Každá stránka navíc obsahuje slovníček s překladem všech výrazů a nechybí také výslovnost, přiřazená k pojmům na obrázku. Použitou slovní zásobu hodnotím jako odpovídající, dítě získá základní znalosti výrazů používaných v každodenním životě, včetně pojmenování zvířat, profesí nebo dětských her.

Knížku lze doporučit ke zpestření výuky či času stráveného s dětmi. Ačkoliv bych osobně volila raději kratší celoanglické básničky, Angličtina pro děti-zábavné rýmovačky svůj smysl má a při vhodné interpretaci méně „povedených“ básniček, poslouží jako možný začátek výuky anglického jazyka.

Zábavné rýmovačky-Angličtina pro děti


Napsala: Henrieta Krejčí
Ilustrace: Klára Víšková
Počet stran: 64
Cena: 179 Kč
Nakladatelství: Fragment
www.fragment.cz

                              


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0324 s