Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 25.2.2021, svátek má Liliana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 504
Registrovaní čtenáři: 513
Publikovaných článků: 13019
Komentářů: 11212


MěřeníNa Vánoce hlavně neuklízejte, prosím!

05.12.2003   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Při procházce internetem narážím na vtipně naučné články obsahující „praktické triky“, jak se při tom letošním úklidu konečně nenadřít, jak na něj vyzrát. Začínám mít pocit, že svět se zastavil a neděje se nic jiného, než že celý národ přemýšlí nad gruntováním.

Já vím, svátky se blíží a hlavně návštěvy příbuzných a kdo by se chtěl chlubit nevytřeným prachem na zárubních a na poličkách visících 220 cm nad zemí. Neboť určitě zrovna vaše teta bude při svém metru padesáti výšky (v bělostných rukavičkách) kontrolovat stav prachových částic ve vašem bytě. A což potom takové podstatnosti jako lesklá okna a vyprané záclony? Vymydlená domácnost je chloubou každé hospodyňky a M.D. Rettigová v tomto duchu na dívky a ženy přímo pedagogicky působila. Ovšem to bylo v dobách, kdy se pralo prádlo jednou měsíčně a jen výstředníci se denně oplachovali vodou.

Domnívám se ale, že pokud ona hospodyňka udržuje své domácí hnízdo v čistotě po celý rok, jsou ony záchvaty pořádku, kdy se obrátí vzhůru nohama i obsahy polic a skříní, naprosto zbytečné a navíc celé rodině ze svátků udělá spíše peklo, než příjemné zastavení se v jinak chaotickém životě. Kdy jindy máme všichni dohromady volno, kdy jindy se můžeme projít svátečně vyzdobenými městy? Není přeci snad cílem, abychom 24. prosince klimbali vysílením u Štědrovečerní večeře? Možná se mýlím.

Každopádně mi ale docela vadí, jak od sebe tématicky kopírují jednotlivé servery a dokonce i tištěné noviny a časopisy a v podstatě zahlcují prostor, který by mohl pomoci užitečnějším věcem, tím, že všichni přináší téměř totožné rady, rady pro „kvočny“ a ne pro moderní ženy 21. století.
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Zdeněk Pilný - 5.12.2003 - 1:15

opakuješ se Martino
a stejně jako tě už nemají rádi pejskaři, nebudou tě po dnešku mít rády ani české hospodyňky - má tě proboha ještě vůbec někdo rád? když napíšu, že s tebou souhlasím, to ti asi moc nepomůže, viď? určitě s tebou souhlasím, ale ani mě to nepomůže, stejně se bude všude uklízet a stejně budu pořád šlapat v tom co zbývá po pejscích a stejně se budu setkávat s arogantními lidmi a pořád nás budou trápit komunisti, které bude volit čím dál víc lidí - prostě jdu si dát prášek, abych na to nemusel myslet

Od: Martina - 5.12.2003 - 11:53

Já bych to neviděla tak dramaticky,vždyt to náhodou myslím dobře. Je mi líto, jak jsou ty ženské pak udřené a nic z toho nemají...

Od: Markéta - 6.12.2003 - 12:01

Někdy mám pocit, že si některé ženy v uklízení lahodí a celý rok se těší, až ten čas nastane. Vůbec mi jich na rozdíl od tebe není líto. Každý strůjcem svého štěstí.

Od: Martin - 6.12.2003 - 12:03

Mám otázku trochu mimo téma. proč k tobě lze psát komentáře a k jiným ne? Chtěl jsem komentovat článek ke sportu a nejde. To proto, že ty jsi tu nejlepší??????

Od: Martina Bittnerová - 6.12.2003 - 12:10

No, tak to bude nějaká technická chyba! Předám webmasterovi. Komentáře tu jsou normálně u všech článků, resp. mohou být.

Od: Iva - 8.12.2003 - 13:53

Vysílení z nadměrného úklidu
Marti jak Tě znám vysílení z nadměrného úklidu u Tebe určitě nehrozí máma

Od: Martina - 8.12.2003 - 14:08

Tak to jsi mě mami teda pobavila, tak dlouho jsem se nezasmála, opravdu, to byla trefná poznámka. A teď to vypadá, že doma žiju v odpadcích:-) A ještě ti, co mě "mají rádi", budou mít důvod k dalším pomluvám. No to víš, maloměsto, nejvíc bys udělala radost té paní, co nám chodí každoročně měnit měřáky na topení a vždycky má poznámky k vybavení našeho bytu...Je nervozní z toho, že nábytek přibývá... Jinak tenhle článek nebyl míněn jako osobní zpověď, ale jako názor na úklidové šílenství.

Od: Aerosmith - 8.12.2003 - 16:14

Svatá pravda
Ten článek je skvělý. Vánoce jsou k něčemu úplně jinému než k uklízení a dělání pekla celé rodině. Užívejte si pohody vánoc a uklízejte až po vánocích, pokud to bude třeba. Máme přece uklizeno celý rok. Šťastné a veselé vánoce!

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0677 s