Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.6.2022, svátek má Lubomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníEgypťané jedli sladkosti a stavěli vodní parky

15.10.2008   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

se spoustou skluzavek. Věříte, nebo ne? Otevřete knihu nabitou Egypťany, jejich zvyky, způsobem života. Okamžitě se ocitnete ve slavných dobách Egypta a setkáte se s mocnými faraóny.


Jak už bylo řečeno seznámíte se s životem obyčejného Egypťana během celého roku a proniknete do tajemství egyptských pyramid na nichž museli poddaní pracovat většinu roku. A také si potřesete rukou s těmi nejmocnějšími. Achnatonem, jenž si nechal změnit jméno kvůli kultu boha Re. Jednou z jeho krásných manželek Nefertiti, jež se po smrti Achnatona stala vládkyní celého Egypta. Za to však mohla děkovat své předchůdkyni, jenž tento post již dříve vydobyla i pro ženy. Bohužel autoři knihy uvádí faraóny v tomto pořadí. (Což sice nevadí, ale naopak zase vyžaduje pozorné čtení.)

Tutanchamonem, snad nejmladším faraónem Egypta, jehož smrt je opředena tajemstvím a jeho hrobku chrání všemocná kletba. Další z významných vládců Egypta byl Ramesse II., vládl celých 67 let, sám se se svými 91 lety dožil kmetského věku. Posledním novátorským vládcem Egypta pak byla žena se jménem Hatšepsut. A stala se tak první vládkyní ženského rodu.

Nejen tuto, ale i spoustu dalších zajímavostí v knize naleznete. Abyste pochopili tajemnou kulturu Egypta dokonale, musíte znát i bohy, kteří byli hojně uctíváni. I na to dojde. Publikace je sice útlá, za to ale nabitá informace a nádhernou grafikou. Na konci knihy si pak své znalosti můžete ověřit v kvízu čítajícím na 40 otázek.

Pokud by však vaše ratolesti omrzela knižní podoba s prosbami jako " ... a můžeme už na počítač?", neváhejte a vytáhněte lehce výukové cd, které ke knize dostanete jako dárek. Opět ke grafice není co dodat, zaujme i ty starší. Dokonalé provedení, lehké ovládání. Můžete si tak díky programu promítnout informace z knihy na plochu pc, zahrát kvíz a spoustu her, které pro vaše ratolesti autoři připravili.
Rozhodně stojí za to. (A nejsou tak lehké jak vypadají).

Děti tak do sebe mohou soukat informace o Egyptě čistě nenásilnou formou. Poznávat bohy skrz puzzle, stavět pyramidy či naopak učit se z pyramid tajně vycházet. Nebojte se, že by děti kniha nezaujala, obsahuje jak informace pravdivé tak i vymyšlené a legrační. reaguje na moderní dobu, aniž by pohoršovala. Pěkný kousek.

Poté co mě kniha nadchla, ihned jsem otočila na zadní stránku a koukala po autorovi. Samozřejmě zahraniční, což mě již nepřekvapuje. Jen je škoda, že nemůžeme mít o Egyptě pěkné české knížky, když egyptology máme špičkové. 

Mumie ožívá! Egyptské záhady , Portus Publishing
Albatros 2008

Zdroj fotografie:
www.albatros.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.036 s