Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníVítejte v Korálovém království

20.10.2008   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Že nevíte, kde to je? Budete si muset přečíst knihy z edice „Mořské víly". Vydává nakladatelství Fragment. Edice obsahuje celkem šest knih ("Perlinka zachraňuje království" a "Evelínka a kouzelný lektvar" vyšly v červnu), teď přicházejí na řadu další dvě: „Cesmínka a tajemná loď“ a „Violka a delfín Flíček“, napsala Gillian Shields, ilustrovala Helen Turner. Půvabné dětské knížky, určené zejména dívkám do 9 let, s působivými ilustracemi a krásně provedenou obálkou. Upoutají  malé slečny téměř okamžitě.

&Sestice víl je starou královnou pověřena, aby ochránila lid podmořské říše, což jde pouze s pomocí tajemných krystalů. Ty se však každý rok musí vyměnit za nové, aby jejich moc neztratila svou sílu a ochranné kouzlo. Víly se tedy vydávají na dalekou cestu, aby přinesly nové krystaly a tím zajistily bezpečí a klid ve své podmořské zemi.

V knize „Cesmínka a tajemná loď“ víla Cesmínka objeví vrak tajemné lodi, která tu před dávnými lety ztroskotala. Při jejím průzkumu ožívá legenda ztroskotané lodi, která vypráví o lady Jane, již kdysi z paluby potápějící se lodi zachránily právě malé mořské víly. Víly však při průzkumu lodi zaskočí bouře, jíž vyvolala zlá víla Mantora, a stanou se svědky ztroskotání další lodě. Loď, která klesne ke dnu, však převážela nebezpečný chemický odpad a všem obyvatelům tohoto kousku moře hrozí smrt. Víly spojí všechny své síly, aby mořské obyvatele zachránily před jistou smrtí a moře před zkázou.

V druhé knize s názvem „Violka a delfín Flíček“ pokračují víly ve své cestě za kouzelnými krystaly a aby si cestu zpříjemnily, pořádají vílí závody. Jaké je ovšem jejich překvapení, když pojednou narazí na rybářskou síť ve které je uvězněna delfíní maminka... Při její záchraně se spojí víly s ostatními mořskými živočichy, na pomoc jim přidou dokonce i ptáci Burňáci a tak nakonec všechno dobře dopadne a delfíní maminka malého Flíčka je zachráněna.

Co dodat? Snad jen to, že ty naše malé, lidské víly se nenásilnou formou pohádkového příběhu učí naslouchat lidem, jejich trápení a možná jednou dospějí do doby, kdy samy někomu pomohou. Je jedno jestli jsme bílí, černí, malí nebo velcí, důležité je si umět pomáhat, stejně jako víly z Korálového království.

Gilian Shields: Cesmínka a tajemná lod a Violka a delfín Flíček
Vydalo nakladatelství Fragment 2008
Zdroj obrázku
www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0277 s