Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 25.6.2022, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníJízdenka do Coventry

03.11.2008   Jaromír Komorous   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Samovzdělávání se stalo vlajkovou lodí procesu v získávání znalostí. Proč? Nutně sice vyžaduje osobní sebekázeň ale poskytuje případnému studentovi volnost až intimní. Pravda, certifikát o absolutoriu nedostanete, ale ten za vás nepromluví.

Angličtina pro pokročilé samouky autorů Ivy Dostálové a Jamese Branama vypadá jako návazná publikace úspěšné učebnice Angličtina pro samouky. Možná jí je. Daleko větší význam má ale jako knížka, ke které se s radostí obrátí každý angličtinář, jenž z různých důvodů přerušil na čas kontakt s jazykem, potřebuje si leccos osvěžit a naučí se při tom nové.

Učebnici autoři samozřejmě rozdělili do lekcí. Patnáct kousků čeká. Obsahují nutnou gramatiku, slovní zásobu a každá pátá je opakovací. Na konci najdeme klasicky sumář získaných znalostí. Vítanou přílohou knihy,CD, s audionahrávkou v mp3, vlepilo nakladatelství hned do desek každého výtisku. Učitele vám nenahradí, ale správnou výslovnost ukáže a na rozdíl od učitele startuje po stisknutí tlačítka. Třeba stokrát! Vyšlete takový požadavek ke katedře … Pamatuji si, že můj nerudný kantor po mně házel do poslední řady dřevěný příložník. Po každém druhém člověku ten jeho kantor, zjistil jsem ve světě.

Sympatický je i tématický výběr lekcí. Žádné „…in the town …“, žádné „ … my family …“. Znalost a schopnost se vyjádřit na toto téma se předpokládá. Ale projděte si třeba „Love Hurts“ či „Jaya´s Dream“. Kdo je Jaya? Slečna z obálky. Setkáváme se totiž se známými postavami z učebnice předešlé a ti postupně přepustí místo jiným. Jako v životě.

Ilustrátor Luděk Bárta odvedl velmi vkusnou práci na úrovni roku 2008. Charakteristickým figurám vtiskl vždy odpovídající výraz a Jaya prochází knihou až s komiksovou razancí.
Po nastudování knihy rozhodně na rohu ulice kdesi v Anglii jako solný sloup stát nemusíte. Osobně bych tématiku pustil dále do nočního života. Ale život říká, že zbytečně. Potřebná lingvistika přichází automaticky a mnohdy se ocitne na periférii dění jako zcela nepotřebná.

Iva Dostálová, James Branam: Angličtina pro pokročilé samouky
Vydalo nakladatelství Fragment 2008
Zdroj obrázku:www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0482 s