Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníDivoká planeta aneb pohled na svět přes hledáček fotoaparátu

15.11.2008   Martin Mišo   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pozorovat krásy divoké přírody na vlastní oči je dozajista nevšední zážitek. Mít možnost sledovat lov divokých šelem jako jsou tygr, lev, pozorovat číhající krokodýly na březích řek, cítit dusot kopyt při migraci pakoní… okamžiky, které zažije jen málo kdo. Petr Slavík a Václav &Silha, výborní fotografové zachytili tyto zážitky a vsadili je do obrazové publikace s názvem Divoká planeta.

Jak již bylo zmíněno, publikace je obrazová, tudíž mnoho textu v ní nenajdete. Jedná se především o velmi zajímavé fotografie z divoké přírody. Publikace je členěna do tří částí. A to Lovci a kořist, Tlupa, stádo, smečka a Křídla. Již podle názvů se dá odvodit, jaké fotografie budou v kapitolách obsaženy. Na začátku každé kapitoly je krátké povídání z cest. Dozvíte se něco o samotné cestě autorů, o jejich nejzajímavějších příbězích, zážitcích, případně o tom jak vznikla určitá fotografie. O fotografii jde v knize především. Jako příležitostný fotograf dokážu ocenit fotografii trochu více do hloubky a musím vzdát hold pánům Slavíkovi a &Silhovi. Většina fotografií musela dát neuvěřitelnou práci, velkou dávku odvahy, trpělivosti a hlavně umu a štěstí. Pánové jsou mistry ve svém oboru a do publikace vložili opravdu to nejlepší ze své dlouholeté tvorby. Nad 204 stranami fotografií budete žasnout a budou Vás přivádět v údiv. Požitek z fotografií zpříjemňuje velký formát knihy a kvalitní křídový papír. Velmi jsem ocenil krásně zpracovaný rejstřík. Neobsahuje jen heslovité názvy fotografií a stranu kde ji naleznete, ale obsahuje náhledy fotografií a k nim i kratičký popisek – příběh o vzniku fotografie.

Zprostředkovat obraz slovy příliš nelze. Jestliže máte rádi divokou přírodu, fotografování a nebo se jen chcete podívat, jak vypadá lev při lovu, tak Vám doporučuji tuto knihu minimálně k nahlédnutí. Věřím, že nebudete litovat a stále a stále se budete vracet k fotografiím, které Vám vyvolají mravenčení v břiše a donutí Vás zamyslet se nad krásou i drsností divoké planety.

Divoká planeta – Petr Slavík a Václav &Silha
Vydalo nakladatelství Fragment v roce 2008
Obálka
www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0357 s