Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníDotek anděla

24.11.2008   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kniha Thomase Breziny, kterou letos v říjnu vydalo nakladatelství FRAGMENT upoutá už svou obálkou. Kdo četl od stejného spisovatele knihu pro dívky „Kočičí holka“, ten hned ví, že „Dotek anděla“ je další kniha téhle pozoruhodné řady.

Knihy s tajemnýma očima a dívčími postavami, které nás zavádějí do světa ne moc obyčejného a zároveň ne úplně vymyšleného, budete brát do ruky se zvědavostí. Na první pohled vypadají líbivě, zajímavě a poutavě, což znamená, že po nich každý sáhne a když nic dalšího, alespoň je prolistuje.

Já jsem sice z dívčích střevíčků už dávno vyrostla, přesto jsem příběh Amy přečetla téměř jedním dechem. Zpočátku mě u čtení držela hlavně povinnost, ale později ve mě zrála zvědavost.

Amy se podobá statisícům jiných patnáctiletých dívek a přesto je jiná. Sní stejně jako většina dívek o mladém zpěvákovi Mattovi M., touží po jeho autogramu, snaží se, aby se zalíbila své matce a chce zjistit, kdo byl její otec. Jenže matka ji neustále kritizuje, identitu otce jí odmítá prozradit a Matt M. se ve skutečném životě chová jako hulvát, sobec a zpovykaná hvězdička. Když to Amy zjistí, všechny její sny se rázem bortí jako hromádka z karet. Amy je v šoku. Má vztek na Matta, na sebe, na celý svět. Nechápe, jak se v něm mohla tolik splést.

Jejich nečekané setkání proběhne jako třesk světů z nichž nezbyde nic, než zlá slova a hluboká lítost. Matt M. se po hádce s dívkou vybourá ve svém voze a přes veškerou snahu lékařů upadne do kómatu. Amy z jeho nehody viní sama sebe a nedokáže se přes to přenést.

A tak jsou na řadě andělé, aby jim pomohli najít cestu k sobě a tím i pochopit, co se vlastně stalo a proč. Ta cesta není jednoduchá a Amy s Mattem musí ještě hodně věcí pochopit, aby dokázali to jediné, oč se jedná – a to odpustit si. Sobě, jeden druhému, svým rodičům...

Kdo z nich je tedy andělem? Matt nebo Amy? A záleží snad na tom?

Dojemná knížka mi vehnala slzy do očí a zanechala ve mě jemný, nezapomenutelný dotek. Dotek anděla...


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0446 s