Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníJsou diamanty věčné?

12.12.2008   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Cesty oděvní návrhářky Blanky Matragi a modelky Aleny &Seredové opět nabraly směr rodná vlast. Obě dámy, které se úspěšně prosadily v zahraničí, do Čech zavedla spolupráce s firmou D.I.C. a.s., která se především zabývá výrobou a prodejem diamantových šperků. Alena &Seredová se stane tváří šperků a Blanka Matragi navrhne speciální kolekci, která ponese otisk její tvorby.

Společnost Diamonds International Corporation – D.I.C. a.s. v &Siroké ulici v Praze 1 otevřela showroom, kde si návštěvníci mohli prohlédnout diamantové skvosty, jimž cenově vévodil exemplář v přibližné hodnotě 33 miliónů korun. Proto se nelze divit, že v objektu panují přísná bezpečnostní opatření, aby se firmě nepřihodila obdobná situace, kterou zažila modelka &Seredová. „Něco na tom je, když se říká, že nejlépe uložené peníze jsou v matraci nebo pod polštářem, protože, co máte u sebe, to vám nikdo nevezme. &Sperky, které mám dnes na sobě, jsou všechny, které nyní vlastním. Nedávno k nám v noci totiž přišla návštěva, která si odnesla všechny mé klenoty, protože já v nich opravdu spát nechodím. Jediné, co mi zbylo, je prsten, který jsem dostala po narození mého syna a který jsem měla pod polštářem.“ Pak modelka zlehčila téma rozhovoru a dodala: „Tím chci tedy říct, že teď už žádné šperky nemám, tak kdyby místo květiny byl diamant…“, dodala se smíchem a přitom se ohlédla na představitele společnosti D.I.C. a.s..

Blanka Matragi se tentokrát představila jako návrhářka klenotů, které vzniknou ve spolupráci s touto firmou. „Inspirovala jsem se malířem Františkem Kupkou, kterého, jak všichni víte, mám ráda. Použila jsem zirkony a brilianty a šperky budou mít geometrické tvary.“ Kolekce samotná se tedy ponese v duchu art deco a spatříte zde i náznak klavírových kláves. Milovníci barev si také přijdou na své, protože u druhé linie šperků se návrhářka inspirovala přírodou, její divokostí a koloritem.

U příležitosti návštěvy Blanky Matragi v Čechách padla i otázka nového design centra, které tu plánuje otevřít. „Všechno je v počátcích, protože byla teprve podepsána smlouva. Hrozně se na to těším, ale zároveň se i bojím, protože mě čeká hodně práce, která bude trvat minimálně dva roky.“ Centrum bude podporovat hlavně tvorbu mladých designérů, se kterými je návrhářka často v kontaktu. „Je spousta mladých lidí, kteří mě kontaktují, chtějí u mě studovat, někteří jsou u mě na stáži jako teď například Katrína Karliková z Bratislavy. Těch mladých talentů, kteří mají budoucnost před sebou, je hodně, a já bych chtěla těm nadaným pomoci tím, že je zapojím do své tvorby.“ Zatím se každý počin Blanky Matragi setkal s velkým úspěchem, a tak se tedy můžeme těšit na nový projekt, pro který návrhářka získala prostory na Staroměstském náměstí.


Alena &Seredová a Blanka Matragi se setkaly po velmi dlouhé době - po patnácti letech.


Otevření showroomu se zúčastnil i Arthur Beller, prezident druhé největší antverpské diamantové burzy Beurs voor Diamanthandel, který připustil, že finanční krize se dotkla i trhu s diamanty, ale zároveň dodal, že nejednalo o tak silný zásah jako v jiných oblastech. Mohou za to zejména šperky, kterými se lidé rádi obklopují a investují do nich.


U mikrofonu v popředí: Arthur Beller, prezident druhé největší antverpské diamantové burzy Beurs voor Diamanthandel.


Něco o diamantech…  
Tento kámen patří na vrchol ve stupnici tvrdosti minerálů. Vzniká v hloubce až 200 kilometrů pod povrchem Země, odkud je za vysoké teploty a tlaku vytlačován vulkanickými horninami. Mezi hlavní složky, které tvoří tento vzácný nerost, patří atomy uhlíku.
I když se svět potýká s finanční krizí, tak podle odborníků je vhodnější investovat do diamantů než do akcií, protože drahé kameny neztrácejí na cennosti v důsledku jejich začínajícího nedostatku v těžebním průmyslu. Inu, ne diamanty jsou věčné, jak se zpívá v jedné písni, ale jejich hodnota zatím ano.


Trh nabízí k zakoupení jak diamanty volné, tak i jejich variace v podobě šperků (prsten pochází z kolekce Diamonds International Corporation). Zdroje foto
: Aneta &Simonková a archiv společnosti Diamonds International Corporation – D.I.C. a.s.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0416 s