Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 9.6.2023, svátek má Stanislava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13456
Komentářů: 11382


MěřeníNahé fantazie

16.12.2008   Jindřiška Kodíčková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Črtá tužkou, probarvuje pastelem, umocňuje detail, pohrává si s fantasií: „ Vím, poodhaluji jen zlomek ženských tvarů a křivek, a o to jsem radši, že mne ještě čeká většina skrytých tajemství.“

Listuji novou knihou Fantasy, kterou nyní vydává nakladatelství SLOVART a přede mnou se rýsují rozostřeně mlhavé i zcela konkrétní, spíše hyperrealistické akty. Křivky, obliny, linie detailně propracované i jen lehce nahozené. Statické, dlouhotrvající i mžikem oka nepostřehnutelné. Prvky ženskosti umocněné studiem i okamžikem. Běžící filmová zkratka citlivě evokující příběh i každodennost. Blesky erotiky i bouře cudnosti. Žena bez obličeje, ale s tváří. Anatomie s motýlím pohlazením. Tanec abstraktních čar i fotografická přesnost. Komiks života beze slov.
&Septá. Mluví. Křičí.


                                     

Pokud vůbec může být kontrast harmonií, souzvukem různého, je to právě současná tvorba Ladislava Kuklíka. Něžná, lehká, citlivá. Bez křečovitých emocí. Přesto vzrušující, trochu rozporuplná, hodně cílevědomá.
 
                            

Vysoce sugestivní a autentický zážitek, možná pomíjivý přinese pohled na pastelové i kresebné akty na výstavě Ladislava Kuklíka, která je do konce roku instalována v příjemné Galerii Břehová v Praze 1 (poblíž Starého židovského hřbitova). Prožitek stejně sugestivní, o to trvalejší, naleznete na stránkách knihy FANTASY (nakladatelství SLOVART v roce 2008).


Ladislav Kuklík (1947)
Akademický malíř vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze v ateliéru Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře (obor volná grafika a ilustrace). V jeho tvorbě převládá kresba, pastely a volná grafika. Ilustroval více než třicet knižních titulů. Znají ho filatelisté – líbí se jim jeho návrhy známek, převážně se sportovní a přírodní tematikou. Jako velký znalec zvířat prosadil spoustu představitelů světa fauny i do autorských kalendářů. 

                             

Jeho stěžejní, inspirativní a věčné téma však představuje žena: : „ Žena je poslední dobou mé nejmilejší, nevyčerpatelné téma. Stále nalézám detaily, které jsem předtím neviděl a které mě dokáží nadchnout. Nejraději vytvářím to, co jsem buď zažil nebo to, co důvěrně znám. Proto je pro mě tak důležité soustředit se v kresbě na detail, který mě zaujme.“ 

                                                  

Ladislav Kuklík uspořádal více jak devadesát výstav, participoval na sto šedesáti kolektivních. Jeho dílo je zastoupeno v Národní galerii, Středočeské galerii, v Alšově jihočeské galerii a mnoha veřejných i soukromých sbírkách doma i v zahraničí.

kresby www.kuklik.com
obálka
www.slovart.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3988 s