Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 30.9.2023, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13526
Komentářů: 11387


MěřeníSladkobolný příběh nás dostane

24.12.2008   Jindřiška Kodíčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zejména v čase vánočním, kdy jsme více než jindy přístupní emocím, lidově tak trochu naměkko. Tehdy sáhneme po čtivém příběhu, nehledáme dokonalou literární formu, ale lačně se ponoříme do hledání lásky a štěstí. Ovšem jak holt kdo. 

Nemám na mysli jakékoli Večery pod lampou, ale dvě části Ságy prokletých. V prvním díle, nazvaném Morová rána, se seznamujeme s hlavními protagonisty. Dvě ženy, či spíše dívky, během zlomečku času spojí své oči v mrazivém večeru. To ještě netuší, že se jejich osudy zásadně protnuly. Zatímco jedna se s hořkostí a strachem v srdci chystá ukončit lidský život, druhá se řízením náhody stane zachráncem hned tří životů. Morová epidemie, která kosí životy, paradoxně otvírá novou, možná i šťastnou cestu. Pojďme se vydat spolu se Silje, která se v této černé noci stala matkou hned dvěma cizím dětem, na cestu do hrozivých hor, kde pozná pravdu o staletém prokletí. Na cestu, kde bude mnoho utrpení, ale i naplněné lásky, kde se setkáme s lidmi nezáludnými, ochotnými se rozdělit o poslední kůrku, ale i těmi, které bychom raději nikdy nepotkali.

V druhém díle, Honu na čarodějnice, poznáme fenomén lidské pověrčivosti, neznalosti a zloby. Poznáme, do jaké strašné situace se může dostat člověk, na němž ulpí podezření jen na základě záštiplného udání. Pradávné kletby jen udržují doutnající plamínek, který se může z ničeho nic rozhořet dusivým plamenem. Opět bude zbabělost, nenávist slavit vítězství. Ale jen do času.

Autorka Margit Sandemová se snaží vyvážit lidské slabosti a špatný charakter  postavami silnými, čestnými a statečnými. A tak to má být nejen v pohádkách, ale i skutečném životě. Aby čtenář nenabyl dojmu, že se jedná o černobílý boj mezi dobrem a zlem, prozradím jen tolik: ač se to zdá k nevíře, v jiných kulisách podobné věci prožíváme, řešíme i my.

Sandemová, Margit: Sága prokletých, Morová rána, Hon na čarodějnice
Vydalo nakladatelství FRAGMENT v roce 2008
obálka
www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0653 s