Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 29.2.2024, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníVánoce za námi, prázdná peněženka před námi?

02.01.2009   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

A ke všemu přiběhl Silvestr. Čas radovánek, barevných rachejtlí a kvalitních alkoholických žbruňků. Kolik úspor na tenhle svátek padlo se zatím neví. Zato již víme, jakou sumu kdo utratil v rámci vánočního šílenství. Schválně se porovnejte s českým průměrem!

Vánoce sotva zabouchly dveře, stromečky mnohde ještě mají kus života před sebou a betlémům se nechce zpátky do krabice. Přesto se již průzkumníci veřejného mínění vytasili s prvními statistikami, kolik kdo utratil v peněžním hýření dní minulých. Schválně se podívejte, zdali jste letos patřili k šetřílkům, nebo bláznivým rozhazovačům.

Průzkum oslovil na dva tisíce mladých lidí od šestnácti do pětatřiceti let s jednoduchou otázkou: "kolik jste letos utratili peněz za dárky pod stromeček?"

Říká se, že nejvíc potěší věc od srdce, nejlépe vyráběná s láskou doma na koleni. K takové vám stačí pár zbytečností, nějaké to lepidlo a papíry s pastelkami. Podobným heslem se zřejmě řídí 15% zkoumaných lidí, neboť se jim podařilo nenechat se pohltit šílenstvím nákupní horečky a potěšit blízké v cenové relaci nepřesahující tisíc korun. Ovšem mysleme u oněch patnácti procent i na to, že plných 5 procent z těch, kteří na svátcích ušetřili, Vánoce jednoduše neslaví.

Potěší nás, že většina dotazovaných se s dárky vešla do finančního intervalu 1001 - 5000 korun, což může být pro někoho zanedbatelná částka, pro jiného už pěkný kus rozpočtu. Do pěti papírových tisícovek utratilo za hmotné statky plných 52% lidí, tedy většina.

Poslední velká část obyvatel, okolo 16%, neváhalo sáhnout do hloubky své peněženky pro obnos mezi pěti a desíti tisíci korun. Poté již procenta rapidně klesají. Pouhých šest procent utratilo za svátky od 10 001 do dvaceti tisíc a jen 2 procenta lidí si mohla dovolit utratit částku mezi dvaceti a padesáti tisíci. Ovšem, světe drž se, i šílenci větší se ještě ve svitu žároviček stromečků najdou! Ježíška v hodnotě nad 50 000, tedy pro většinu z nás minimálně dvě výplaty (při průměrném hrubém pražském platu), investovalo do darů pro své milované celé jedno procento lidí!

Procenta jsou zaokrouhlena na celá čísla
Foto převzato:
http://dvice.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.03 s