Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníZapisovatelé otcovský lásky

13.01.2009   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Knihu, kterou čtenářům Michala Viewegha jistě nemusím představovat, protože už vychází ve třetím vydání, vydalo nakladatelství Druhé město, a je neobyčejná tím, že je vyprávěna hned třemi osobami, vzájemně propletenými rodinnými vztahy – otcem, synem a dcerou.

Každý z nich líčí události, které se dějí v rodině, svýma očima. Každý z nich něco skrývá, za něco se stydí, ale všichni dohromady, aniž si to uvědomují, postupně odhalují nejen to, co tají, ale i věci, o kterých sami neměli tušení. Každý z nich to podává jinak – otec, bývalý voják, stroze a zdánlivě bez emocí. Dcera snivě a nostalgicky vzpomíná na své první lásky i na zklamání a na touhu vymanit se z nalinkovaného způsobu života rebelií. Syn, postižený úchylkou se do zápisků pouští s ironií a nadsázkou, nicméně právě jeho podání odhalí skutečný život, který se skrývá za tím předstíraným.

Takže se vám může stát, že chvílemi čtete román jako vystřižený z červené knihovny, pak se ocitnete v crazy komedii či v parodii na detektivní příběhy nebo v hořkosladkém příběhu se špatným koncem. Pravda však bude nejspíš taková, že Viewegh čtenáři předkládá příběh, který zažil každý z nás, příběh, který nepíše spisovatel, ale sám život. Možná se poznáte mezi řádky, nebo poznáte někoho jiného. Každý člověk má nějakou tu úchylku, kterou tají nejenom před druhými, ale i sám před sebou.

Viewegh zkrátka napsal knihu která je aspoň o dvě čísla větší a někomu možná bude na těle plandat, nicméně si buďte jisti, že za dva, deset či dvacet let, z ní ještě pořád nevyrostete...

Pokud se rádi smějete a zajímají vás osudy tak podobné těm vašim, určitě vám knihu Michala Viewegha "Zapisovatelé otcovský lásky", kterou krátce před vánocemi vydalo nakladatelství Druhé město, doporučuji.

Michal Viewegh: Zapisovatelé otcovské lásky
Vydalo nakladatelství Druhé město v roce 2008, ve III.vydání
obálka
www.druhemesto.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.025 s