Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.11.2023, svátek má Zina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13619
Komentářů: 11402


MěřeníKdopak by se květin bál?

07.02.2009   Michaela Wilhelmová   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Flora. Jednoduše, stručně a výstižně. Jak autorka obrazů vtipně poznamenává, s proslulým obchodním centrem souvislost nehledejte. Zato s pall mallovou ochutnávkou téměř všech modernějších žánrů můžete počítat.

Seznamte se. Tereza &Svejdová, v občanském životě jednadvacetiletá redaktorka a studentka žurnalistiky, v tom soukromém i malířka. Za sebou má třináct let na umělecké škole a několik souborných výstav. Tahle je první samostatná. U toho nemohla Rozhledna chybět! Vítejte v Ouky Douky Coffe mezi pražským výstavištěm a metrem Vltavská. Až do prvního březnového týdne se tu můžete pokochat květenou nezvyklých tvarů i pojetí, stejně jako přírodními scenériemi linoucími se po několik let ze štětce mladé umělkyně.


 Novinářský přípitek s autorkou výstavy (ve žlutém šálu) - zástupci médií: časopisu Enigma, Rozhledny, časopisu Epocha. Do zorného úhlu se již nevejdou další účastníci z 21. století Junior a ABC.
Proč zrovna název Flora? Zadíváte-li se na chvíli na kterýkoliv z obrazů, máte jasno - přírodní motivy najdete všude. Jak se ukázalo, cesta to není rozhodně špatná. U návštěvníků sklízí největší úspěch právě detailně vypracovaná květina laděná do barev ohně. Zájemců je hned několik. Cena pláten vyvedených zejména coby olej na plátno (čestnou výjimku tvoří jedna tempera a jedna mastná křída) se pohybuje mezi 800 až  7000 korunami. Osm set za ty malé, okolo 1 600 za střední a vlastně jen jediný kousek můžete ukořistit za sumu sedmi tisíc - ten, který vám ukážeme o kousek níže a svou velikostí překonává všechny okolní.


Požár baobabů - největší kousek v Ouky Douky Coffe najdete ve výšinách nad barem

Kde bere Tereza &Svejdová svou inspiraci? Její ložnice prý často připomíná spíše ateliér a barvy můžete najít na zdi, klice, posteli i koberci, jen ne na plátně. A někdy se bytem místo vůně františku line zápach terpentýnu. Daň umění je vysoká. "Inspiraci? Tu beru v přírodě a ve víně!," směje se mladá umělkyně a nám nezbývá, než jí popřát jen více a více pěkných pláten a těšit se za rok či dva na další výstavu!

Fotografové: Michaela Wilhelmová a Petr Koutský
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: L.Meravý - 16.2.2009 - 7:52

Ucelená výstava naznačuje široké možnosti autorky, těšíme se na její další umělecký vývoj a hlavně na spoustu příštích inspirativních pláten. Obrázky s originálním rukopisem skutečně stojí za vidění a vnímavého pozorovatele moc potěší.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0368 s