Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 24.9.2020, svátek má Jaromír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12949
Komentářů: 11150


MěřeníZastupitel Kubias - sklerotik nebo lhář?

22.12.2003   Jiří Kočí   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V prosincovém čísle Listů města Neratovic (dříve Listy neratovické radnice) na straně 3, je článek Znáte kontrolní výbor zastupitelstva města? přibližující činnost KV. Pod ním podepsaný Josef Kubias je jeho předsedou. Účelem článku je osvětlení práce KV pro sprostý lid, který nemá možnost, či se mu nechce na zasedání zastupitelstva chodit.V článku se dozvídáme o úkolech KV, které jsou již vykonány, co na nás úderná skupina chystá, nechybí obligátní šťouch do paní Spěváčkové (jinak by nebyl IN), která (bohužel) v souladu se zákonem bojuje za stromy-nestromy a v závěru nás velkoryse zve k návštěvě zasedání zastupitelstva, protože "z první ruky" jsou infomace nejlepší a nejčerstvější.

Když přeskočím fakt, že při výčtu úspěchů a neúspěchů je půl odstavce věnováno přeplněným košům a kontejnerům na odpadky, zatímco auditu v městské nemocnici, který došel k "znepokojivým zjištěním", jak konstatovali sami zastupitelé na svém jednání, byl věnován jeden řádek, čeho příčinou jest poloprůhledné a zamlžené účetnictví a podivné nakládání s dotacemi města (to ovšem předsedu KV nevzrušuje), neujde mi krásně zaobalená úvodní informace.

Dovolím si nepřesně citovat: "Podle zákona o obcích zvolilo zastupitelstvo KV v tomto složení: předseda Josef Kubias, členové - ing. Hana Neumitková, Miloslava Machovcová, Jiří Novák a Martin Baťha."

Ajajaj, zde něco přece chybí, buď náhodou anebo úmyslně. Sklerotik, nebo lhář napadá mě. Ba ne, jen si vylepšuje rating.

Celá historie je známá pouze zasvěcenějším. Kontrolní výbor byl 5.2.2003 totiž zvolen jinak. Nahlédněme do zápisu z jednání 5.2.03: Zastupitelstvo zvolilo M. Machovcovou, Františka Ziku a J. Nováka za členy kontrolního výboru. Ještě jeden člen výboru bude zvolen na příštím jednání ZM. Následně byla dozvolena paní Neumitková. Člen KV má pochopitelně nárok na odměnu za členství.

Myslím, že Kubias zamlčel nepohodlného člena Ziku záměrně, ačkoli si na jeho práci stěžovat nemohl. Účastnil se kontroly knihovny, podílel se na bodovém vyhodnocování investičních akcí pro rozpočet města, zjišťoval situaci v části města (z hlediska vyhlášky o pořádku), kde bydlí a pravidelně se účastnil všech zasedání na která byl pozván. V čem je tedy problém? Inu, pan Zika si dovolil při úpravě plochy letního kina porazit strom, který svým náklonem a nevalným zakořeněním v zemi ohrožoval návštěvníky. V souladu se zákonem věc do 14 dnů ohlásil na příslušný úřad. Celou záležitost ovšem také na místě horlivě šetřili nepozvaní městští policisté, kteří nelenili porušit zákon, když za nepřítomnosti majitele přelezli plot - prý je majitel neznámý (připomínám, že Zika má letní kino v nájmu už několik let, či-li jaký neznámý?). Celá kauza přes různé cestičky pro úřad skončila pokutou 1000,-Kč, ale ne tak pro Ziku, který se obratem odvolal. Věřte či ne, ale od 9.6.2003 není v celé věci nijak rozhodnuto (Šípkový Růžák).

Ale protože jsou všichni naši zastupitelé čestní (připomeňme například starostu, který se do zastupitestva dostal díky náhlému odstupu pana Marinova po volbách /to když mu zřejmě slíbili dotace pro Nerabus/, zajímavé propojení /či střet zájmů?/ lékárníka Bárty a dotované nemocnice atd.) a jak jsme zvyklí v naší politice, jistě by každý sám odstoupil. Snad proto vyzval radní Juda na zasedání 16.4.03 Ziku aby zvážil své setrvání v KV. Ten o kauze strom prohlásil: Pokud jste přesvědčeni, že tento čin je neslučitelný s prací člena kontrolního výboru, pak odstoupím. Jenže nikdo přesvědčen nebyl, do očí Zikovi nic neřekl, on sám rezignaci nepodal a tak šla celá záležitost k ledu.

Jenomže ne úplně. Ambiciozní Kubias okamžitě zařídil zastavení vyplácení odměn (které mimochodem ještě vůbec nebyly vyplaceny - dlužné min. za 2 měsíce), to vše v situaci, kdy bylo třeba uvažovat presumci neviny. Ale to nestačilo. Přestal Ziku zvát na jednání KV, začal jej navštěvovat a přemlouval jej, aby odstoupil sám z vlastní vůle. Mazaný Kubias totiž při svém šplhání vzhůru nechtěl vypadat jako ten špatný, který odvolává a likviduje ostatní. Zika jej požádal, aby ho pozval na příští jednání KV, kde se pokusí před ostatními členy obhájit. Tuto šanci ale nedostal a tak přichází předpokladatelný happyend. Když je Zika na dovolené, je 3.9.03 na návrh Kubiase odvolán.

Pokud tedy dobře počítám dluží město Zikovi za 7 měsíců (jedná se o cca 8400 Kč - bez záruky).

Zvažte tedy, kdo se jak zachoval a čí jednání je škodlivější.

A abych se vrátil k otázce v nadpisu: Podle mě pan zastupitel Kubias, předseda kontrolního výboru ve zmíněném článku záměrně zkresluje situaci a zamlčuje nepohodlná fakta. U nás doma se tomu říkalo lhaní...Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Martina - 22.12.2003 - 9:52

Jo někteří lidé, když dostanou funkci, předvádí neuvěřitelné věci. Myslím, že by bývalo bylo lepší, kdyby se p. Kubias věnoval jen recitaci v Pegasu a neškodil jiným lidem.

Od: Zika František - 26.12.2003 - 16:55

Děkuji
Děkuji za tento příspěvek, který vypovídá částečně i když fundovaně o kauze "Letní kino." Původně jsem nechtěl zveřejňovat fakta a dokumenty o letním kině a činnosti v kontrolním výboru zastupitelstva protože jsem si myslel, že kauza není uzavřena a definitivní rozhodnutí padlo na mé odvolání. Měl jsem za to, že zastupitel pan Kubias bude ctít presumpci neviny a nedá návrh na odvolání. (Nevím zda-li takovýto návrh byl projednán na kontrolním výboru a zda existuje o tom zápis.) Po mém odvolání z KV jsem zjistil, že došlo k některým zákonným pochybením v jednání městské policie, odboru životního prostředí a městského úřadu.
Proto jsem se rozhodl:
1. Zveřejnit na internetových stránkách letního kina celou kauzu včetně veškeré dokumentace dne 18.1.2003
2. Provést jarní úklid letního kina a předložit městskému úřadu výpověď z nájmu. zika

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.07 s