Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 29.2.2024, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníZnáte nejlepší lázně světa?

17.02.2009   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Asie, Evropa, Amerika. Lázně najdete všude. Ne každé však nabízí svým klientům stejný komfort. Zajímá vás, kam si zajet relaxovat za vysokou kvalitou služeb (a také cenou)? Schválně se s námi podívejte do nejlepších lázní tří kontinentů!

O tom, že Asie je plná kontrastů, není zajisté pochyb. Na jedné straně bída a živoření miliónů lidí, na druhé luxus, o kterém si může nechat většina Čechů jen zdát. Není se co divit, že zdejší lázně učarují již na první pohled. Působivé skloubení hry světla, vdušnosti a tradičního thajského stavitelství podaného formou nejmodernějších materiálů jen vyniká odrazem ve všudypřítomných, až magicky lesklých vodních hladinách. Kde tenhle ráj najdete? V Thajsku. Jmenuje se Banyan Tree Phuket a představuje obrovský hotelový areál podobný idealistickému ráji. Stačí se podívat na pár fotografií (pod tímto textem i v ikonce) a srdce zaplesá.


Fotografie převzaty z webů cestovních agentur: www.asiatraveltips.com
 kurumba.net a www.seasonsinstyle.com

Druhou příčku na žebříčku prestiže lázeňských míst, hodnocených samotnými klienty center (evidentně velmi bohatými klienty), drží Amerika, konkrétně jedna ze součástí Spojených států, Arizona. Právě tady totiž mlžete hledat proslulé lázně Canyon Ranch, které kupodivu nabízejí své služby i drobet levněji, než výše zmíněné Thajsko. Samozřejmě ale záleží na tom, s jakým pokojem se spokojíte, jaké služby vyžadujete a jak často si chcete dopřít masáž či jiné příjemné zážitky. Designově také vede asijské lázeňství, i když Kaňon se zase může pochlubit většími souvislými vodními plochami. Ostatně, posuďte sami z obrázků níže.


Fotografie přejaty z: money.cnn.com a www.destination360.com

Za Evropu pak obhájila titul Francie se svými Evian Royal Resort, proslulými zejména golfovými hřišti. Lázeňská péče však za buržoázním sportem rozhodně nezaostává, a tak se není čemu divit, že z celé řady evropských lázeňských domů a hotelů získává prestižní místo v žebříčku nejlepších lázní světa právě Francie. A to i přes to, že na první pohled zaujme návštěvníka více honosný interiér, než skvostná bazénková architektura, jak je tomu v případě obou předchozích letovisek. Součástí zdejších hotelů jsou samozřejmě i velké konferenční sály a tak - pracujete-li v nadnárodní prosperující společnosti na vysoké pozici, můžete doufat, že se sem jednou podíváte pracovně - odpočinkově.


Fotografie přejaty z www.hotelspreference.com a www.golfbreaks.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Martina Bittnerová - 18.2.2009 - 9:26

Docela by mě zajímalo, kdo by byl na žebříčku nejlepší u nás... Co mám zkušenosti, tak u nás v lázeňství ještě stále trochu vede socialismus.

Od: Michaela Wilhelmová - 18.2.2009 - 14:20

U nas vnitrostatni zebricek myslim vyhral nejaky hotel v Mariankach. Byla to anketa o par tisicich hlasech predloni, hlasovali normalni lidi.

Od: Martina Bittnerová - 18.2.2009 - 15:35

Hm, tak pokud hlasovali ti, co to mají na "pokladnu", tak...

Od: Michaela Wilhelmová - 19.2.2009 - 12:38

Martina: jafne ze ano, prece to nevyhraje nejaka zaplivana spelunka s jednim bazenem pro nas, obycejne lidi :-)

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0248 s