Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 29.2.2024, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMichal David se mi svěřoval jako ženě

28.02.2009   Michaela Wilhelmová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jaký je populární hudebník v soukromí? Jak se psala jeho nová autobiografická knížka? Má vůbec někdy čas? A proč je u něj doma pořád tolik lidí? To všechno si můžete přečíst v našem rozhovoru!

Možná si vzpomenete na kratší recenzičku knížky Michal David - Život nonstop (k přečtení zde -(klikni). Zeptali jsme se její autorky, publicistky Zuzany Pšenicové na to, jak se s Michalem pracuje, jaký je a na co se ještě můžeme těšit.

Jak se vlastně novinářka dostane k psaní knížky o hudební legendě?

Docela jednoduše – když je vyzvána ke spolupráci kamarádem novinářem (Dušan Spáčil, taktéž publicista - pozn.red.), který je osloven nakladatelem. Ten má pocit, že o této legendě se ještě nenapsalo nic pořádného.

V knížce se dočteme řadu informací, které lze bez skrupulí označit za intimní. Třeba ne ve smyslu sexuality, ale co do hlouby vhledu do osobního života určitě. Svěřoval se Michal rád a ochotně, nebo dalo „práci“ z něj nějaké informace dostat?

Musím říct, že právě ty intimní části byly svěřeny mně jako ženě, která se prý dovede lépe přiblížit člověku, který ztratil dceru, a taky z něj dostane všechno o jeho láskách. Michal se svěřoval docela ochotně, ale vždycky v letu, protože on nikdy nemá čas.

Všichni známe ikonu jménem Michal David. Jaký je ale coby normální člověk?

Michal je normální, kamarádský a pořád jakoby klukovský. Baví ho mít kolem sebe pořád hodně lidí. Jejich dům je pořád plný návštěv, střídají se tu lidé. Například jeho kamarád Miloš Skalka vyprávěl, jak u nich trávili s rodinou u bazénu celé víkendy, protože jim v létě bylo v paneláku horko. Davidovým to už nepřijde.

Změnila nějak knížka vztah mezi Tebou a Michalem? Jste o kus větší přátelé, nebo se vyskytla i nějaká ta hádka?

Musím přiznat, že od té doby jsme se neviděli. Připravuje se premiéra muzikálu Mona Lisa a další projekty. Michal prostě nemá čas ani knížku pokřtít. Ale snad na to taky dojde. Říká se, že by kmotrem měl být Karel Gott. A hádka? To zkrátka s Michalem nepřichází v úvahu...

S publicistickou máš značné zkušenosti, jak se ti pracovalo na téhle konkrétní knize? Řekla bys, že Michal je ideální spolupracovník pro sepsání „pamětí“, nebo to bylo věčné nahánění a přemlouvání?

Myslím, že s Michalem byl jeden zásadní problém, že prostě nebyl. Když se hledal termín na schůzku, našel ho většinou tak za dva měsíce a pak těsně předtím volal, že musí na nějaký křest. Nechtěl dělat potíže, ale zkrátka to tak je, že nemá vůbec čas. Co nás asi nejvíc mrzelo, že si bohužel skoro vůbec nepamatuje na své dětství. Zdá se, že leccos vytěsnil kvůli drastickému rozvodu rodičů.

Jak jsi ty sama s výsledkem spokojená? Myslíš, že Michalovi fandové budou z knížky nadšeni?

Doufám, že se tam vyváženě objevuje jak jeho soukromý život, tak i hudební kariéra, což by mohlo fandy i fanynky uspokojit.

A na závěr si ještě neodpustím dvě otázky: kdybys dostala nabídku spolupracovat na další knížce o jiné známé osobnosti, šla bys do toho zase? Anebo je již nějaká na obzoru?

Podle toho, jaká osobnost by to měla být. Když jsem psala knížku s Richardem Tesaříkem, bylo o čem vyprávět, ale jsou „osobnosti“, jejichž příběh je nezajímavý a ony samy nemají co říct. Ne, na obzoru zatím žádná knížka není.


Díky za rozhovor!
Foto: ddm Svitavy, Daranus


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0316 s