Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 2.7.2020, svátek má Patricie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12911
Komentářů: 11140


MěřeníNovoroční zamyšlení

02.01.2004   Zdeněk Pilný   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Myšlení bolí, a obsah mých myšlenek taky není bezbolestný, ale zkusil jsem to ...

Nemám rád novoroční předsevzetí a nebudu objasňovat proč. Nebudu ani o nich psát, je ale spousta jiných věcí, které mě osobně ztrpčují život a nemíním se s nimi učit žít, natož pak se s nimi smiřovat.

Není žádné pořadí podle množství adrenalinu, který při pomyšlení na ně vyprodukuji a tak jenom to co mě napadá …

Nemám rád ochránce přírody. Vánoce jsou za námi a stejně jako v loňském roce se vynořily zprávičky a úvahy o vánočních kaprech. To co lidé na přírodě napáchali stejně nezachrání a už vůbec ne způsobem, kterým se o to snaží. Myslíte, že je nějaký rozdíl v zabití kapra na ulici nebo doma? Měla by se tím zabývat Poslanecká sněmovna? Proboha lidi, to snad ne! To by taky mohl vzniknout zákon, určující, kde a jak se smí zabít kráva nebo nějaký ten vepřík. Neříkám, že ochrana přírody není důležitá, ale žádný zákon to nevyřeší. Tady platí jediný – zákon džungle. „Zabij, ale jen pro svou potřebu.“ A jděte se po vánocích podívat do kontejnerů, co všechno jsme zbytečně nakoupili, nesnědli a vyhodili.

Nemám rád ani památkáře. Není to tak dlouho, co začali uvažovat o tom, že jejich ochraně podlehne i strahovský stadion, pamětník spartakiád. Byli jste se tam někdy v poslední době podívat? Doufám, že k něčemu takovému jako ochraňovat takové „veledílo“ nedojde.

Nemám rád úvahy o tom, zda dárky bude u nás nadělovat Ježíšek, Santa Klaus nebo děda Mráz. A adrenalin mi stříká z uší, když se v tisku dočtu, že ten kdo preferuje jednoho z těch posledních dvou, by se měl odstěhovat tam, kde jsou tito pánové doma. To je o toleranci? Za takový názor se můžeme jenom stydět.

Nemám rád lidi, co diskutují k čemukoliv za každou cenu. Tady budu konkretní. Přečtěte si v „Lidovkách“ na Internetu, reakce na uveřejněný rozhovor s prezidentem Václavem Klausem.

Nemám rád, když někdo lže. Jde o drobné podnikání. V první etapě se zvýší minimální, povinná daň, minimální základ pro zdravotní pojištění, ………. V druhé etapě reformy, je plánováno ulehčení podnikání v podobě …….. hmm nevím naštvalo mě to tak, že jsem to okamžitě zapomněl.

Nemám rád zprávy, ať už v rozhlase nebo na kterékoliv TV a proto je poslouchám jen když musím, v zaměstnání, kde je radio puštěné pro všechny.

Nemám rád ani ty, kteří snad budou reagovat na moje neúplné a roztříštěné úvahy ….“No jo, zase nějaký důchodce, který nemá co dělat, tak blafe.“ Ano, jsem důchodce a budu blafat, nic jiného bohužel nemůžu, ale nenechám ze sebe dělat blbce ani od politiků, ani od ostatních lidí. A budu do toho kecat s nadějí, že se přece jenom snad něco zlepší.

Už dám pokoj, jenom ještě doplním, že i když každý odstaveček začíná slovy: „Nemám rád…..“, je spousta toho co rád mám, kdykoliv se s rozumným člověkem o ty radosti podělím, ale nikým si je nenechám kazit.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Martina Bittnerová - 4.1.2004 - 22:50

Průšvih je v tom, že český národ, pokolikáté už, totálně rezignoval. Spousta lidí ti řekne, že se radši starají o sebe a že je vlastně jedno, kdo v politice sedí. Bože!to by se mohl vrátit zase komunismus!

Od: Zdeněk Pilný - 5.1.2004 - 16:17

to: Martina B.
Proboha Martino, nemaluj čerta na zeď!

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0677 s