Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 29.2.2024, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníJack Nicholson tentokrát nedorazil

13.03.2009   Michaela Wilhelmová   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

... ale i tak stála podívaná zato. Viděli jste Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem? A co takhle provedení na prknech, co znamenají svět?

Pohodlně se opřete, zavrťte pozadím na sklápěcí židličce  divadla, neboť brzy budete sedět jako přikovaní a ani nedutat. Příběh odvahy, smrtelného strachu a boje o moc v prostředí, které pro jednoho znamená dvě místnosti a pro jiné celý svět, vás opaří svou surovostí i skvělými hereckými výkony.

Pod režisérskou taktovkou Milana Shejbala nezanikne jediná, byť vedlejší role. Vše má svůj účel, svou podstatu. Excelující Filip Blažek s celým ansáblem musí již moc dobře vědět, nakolik si diváci jejich hru cení. Ostatně, nominaci na cenu Thálie právě za pobyt v psychiatrické léčebně v rámci Přeletu nad kukaččím hnízdem, mluví za vše. Nominace patří dozajista mezi ty oprávněné – z téhle hry budete odcházet spokojenější, než z mnohým chloub hraných v Národním či Stavovském divadle.
Příběh veterána, recidivisty a v současné době i trestance Randalla Patricka McMurphyho, který u soudu raději předstírá bláznivost, než by se nechal odvelet na pracovní farmu a jeho úhlavní sokyně, vrchní sestry Ratchedové, zdatné psychologické manipulátorky, nabere rychlé obrátky a Randall si brzy uvědomí, že stojí na hraně propasti. Pokud bude shledán skutečně bláznem, nemusí jej z léčebny pustit již nikdy. Tyranie bílých stěn nebere konce a horkokrevný bývalý voják nepatří zrovna k andílkům. Kdo koho dostane na lopatky? A hlavně, kdo může přijít o všechno?

Přelet nad kukaččím hnízdem
v podání divadla Příbram patří k těm několika málo divadelním kusům, které rozhodně stojí za vidění. Svou pozici tu má humor, láska – přestože dosti volná – a samozřejmě: psychologie. Jak by tomu také mohlo být jinak, když jsme v psychiatrické léčebně, že?


Foto: http://www.zdjc.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0256 s