Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 29.5.2023, svátek má Maxmilián 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13447
Komentářů: 11380


MěřeníJak zvládnout stres?

18.03.2009   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Bolí vás hlava neustálým napětím, pálí vás žáha, koušete si nehty na rukou (v extrémních případech i nohou), třesou se vám uši a z nosu vám vypadl chlup? Tak pozor! Jste ve stresu! Ostatně, to autor téhle knížky také, a proto se vám pokusí poradit, co s tím dělat.

Jestlipak víte, že vás stres může klidně i zabít! Jeho zrůdná příčina je totiž schopna úplně všeho. A klidně i vraždy. Ostatně, Martin Baxendale, úspěšný autor zde rozebírané publikace stále doufá, že si vědecký svět všimne jeho unikátní studie a ocení jí nějakou drobnou cenou – třeba Nobelovkou.

 

Zručný a vtipný kreslíř i komentátor má za sebou již manuály téměř všeho druhu. Poučil nás, jak zacházet se ženou i vlastním penisem, kterak přežít manželství i domácnost, ve které pobíhají takoví podivní a hluční malí lidé (obvykle se nazývají děti) a dokonce i jak zvítězit nad lahví piva i následným primátem, který se k ránu usazuje za krkem. Nyní se vrhá na pole čistě neurologicko – psychologické a svěří se nám s unikátním objevem příčiny stresu.

 

Ale již k věci, bez okolků a přímo. Za stresem podle Baxendala vězí hrůzná stresová obluda! Může na vás vyskočit z hodin, monitoru počítače, ale mnohdy ne nadarmo připomíná třeba i vaši manželku! Bere na sebe lidskou podobu, neboť ví, že vás tím ještě více zničí. Co je jejím cílem? Jednak požírá váš stres, který jí velmi chutná a proto provokuje stále další a další. Pokud jde o její vyšší cíle, jsou ještě přímější – chce vás jednoduše dostat do hrobu. Ale to se nesmíte dát!

 

Co tedy radí samozvaný psychoanalytik Baxendale? Z jeho útlé knížky nesmíme prozradit samozřejmě vše, ale snad jen pár rad, které vám mohou zachránit život:

  1. Musíte se za každou cenu vyhnout stresové obludě
  2. Udělejte to tak, že nebudete otvírat žádné obálky, pokud vyloženě nevíte, že je jejich obsah pozitivní
  3. Tyto obálky nechte, ať se hromadí a poté je spalte. Nebo je recyklujte na kompostu.
  4. Nepouštějte k sobě stresovou obludu a hlavně: nenaleťte jí, když na sebe vezme lidskou podobu, klidně i vašich nejbližších!

Teď, když se váš život bude odvíjet již zcela beze stresu, se můžeme zaměřit krátce na publikaci jako takovou. Fragment volí osvědčený menší podlouhlejší sešitový formát, ale co do obsahu, jako vždy vtipného a dobře kresleného, je nutné poznamenat, že obsahově trošku chudne a zdá se, že Martin Baxendale maličko ztrácí inspiraci. Přesto pro zasmání stačí a hlavně – zvolíte-li jí jako dárek pro stresující se osobu ve vašem okolí, jistě jí spasíte před stresovou obludou!

                                

Martin Baxendale: Jak zvládnout stres
Vydalo nakladatelství Fragment v roce 2009, 32 stran a na každé obrázek!
Titulní stránka: Fragment


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0283 s