Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.2.2024, svátek má Matěj 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


Měření3 záchody, na které stojí za to cestovat

25.03.2009   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Lidé dnes cestují za kdečím. Na místa, kde se stala nějaká katastrofa, místa, kde se mají zjevovat duchové atd. atd. Ale cestuje někdo na místa originálních záchodků? Že ne? Tak vy teď s námi můžete!

Vzpomenete si na ještě na britsko – americký film Pláž z roku 2000? Leonardo DiCaprio (*1974) si užívá nevázaného života na zapomenutém ostrově připomínajícím marihuanový ráj. Ve skutečnosti se tento zapomenutý kout země jmenuje ostrov Phi Phi Le, patří Thajsku a najdeme jej v Andamanském moři. Zároveň s rozsáhlým národním parkem Noppharat Thara a unikátními záchodky.

Na hygienu zapomeňte
Zdejší národní park Noppharat Thara bují na blízké pevnině a jeho část pokrývá i 6,6 kilometrů čtverečních velký Phi Phi Le, ostrůvek třikrát menší než naše obec Sobotka. Po bahnitých cestách se brouzdáte okouzlující přírodou i proplétáte mezi ostrými pobřežními skalisky. Potřebujete-li si odskočit, máte k dispozici pisoáry přesně uzpůsobené okolí. Hygiena sice zůstává pozadu, ale toaletu vyrůstající ze stromů uvnitř pralesa také hned tak někde nenajdete!

Cestovní rekapitulace: lesní toaleta - národní park Noppharat Thara - Phi Phi Le (Thajsko). Můžete si odskočit do stejné nádoby jako Leonardo DiCaprio!


Foto: Urinals.net - nahoře - dole http://www.geekologie.com, ještě níže http://cache.gawker.comZajímalo by vás, kam se zajet podívat na tyto úžasné květinové toalety? Zaleťte si na výlet za oceán, do rušného San Francisca (USA). Právě tady totiž sídlí designér Clark Sorenson, umělec na slovo vzatý. Z porcelánu vám totiž vymodeluje cokoliv, na co si vzpomenete. Nyní samozřejmě hlavně záchodky. Květinové motivy si můžete vybírat ze vzorníku a pokud by vás zajímala cena, věřte, že není nejnižší. O jeho výrobky je zájem, a tak se suma vyšplhá v přepočtu až na 174 tisíc korun. Ovšem na druhou stranu, za sumičku jen o málo vyšší si můžete navrhnout tařka cokoliv a umělec to stvoří. Samozřejmě i s všemi potřebnými trubkami a hadicemi. Jen montáž v ceně není. Třeba se vám nápad zalíbí a po vzoru vtipného amerického objednatele si pořídíte třeba pisoárek v podobě pana Topolánka či Paroubka.

Cestovní rekapitulace: designérské studio Clarka Sorensona, San Francisco, Kalifornie (USA) - pisoáry můžete vidět buď přímo u jejich stvořitele, nebo si počkat, až zase uspořádá nějakou výstavu. Poslední velikou zažil svět před třemi roky a její úspěch byl kolosální.Na závěr se podíváme až na daleký Nový Zéland, do městečka Kawakawa. Nedávno ještě zcela neznámé městečko získá unikátní architektonický skvost - veřejné záchodky od světoznámé architekta Friedricha Hundertwassera, který se tu rozhodne prožít část života. Nerovnoměrnost, boření konvencí a chaotičnost patří k jeho rysům, a tak se na záchodky turisté jen hrnou. Ostatně, podívejte se tam s námi. Naštěstí - jako všechny tamní veřejná wc - je vstup zdarma.

Cestovní rekapitulace: Nový Zéland - Kawakawa - můžete se vyčůrat do díla jednoho z největších architektů 20. století - a navíc zadarmo!fota: wikipedie.com

ikonka:  4.bp.blogspot.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0337 s