Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.3.2024, svátek má Stela 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníTip na výlet: České Budějovice

27.03.2009   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Můžete tu ochutnat Budějovický Budvar přímo od zdroje, projít si krásně malebné historické centrum a posadit se na lavičku u řeky. A když přijde hlad, můžete zavítat do bývalého trhu s masem, dnes vyhlášené restaurace Masné krámy.

České Budějovice se rodí roku 1265 pod přísným dohledem krále Přemysla Otakara II. Ještě dlouhá staletí ponesou jméno Budivojovice, poté se jejich již několikrát komolený název poněmčí na Böhmisch Budweis – což je vlastně již dnešní název Českých Budějovic, jen v jiném jazyce.

Malebné historické centrum leží na řece Malši (ostatně, Budějovice v sobě ukrývají její soutok s Vltavou) a za procházku stojí jak kolonáda okolo řeky s okolními historickými budovami včetně klášterů, domů církevních škol a zachovalých věžiček s domečky. Některé z mnoha okolních uliček jsme vám pro potěchu vyfotili. (viz tři domky níže)
Zrekonstruované náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou (foto níže) vypadá jako z pohádky a duši pohladí i při nevlídném počasí posledních dní. Ostatně, kam jinam vyrážet na výlety, když většina hradů a zámků ještě nemá otevřeno, než za krásami měst Čech? Pokud se tu vyskytnete, jistě neopomeňte navštívit Piaristické náměstí, hned vedle situaovaný dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie, Černou věž, která je nyní až do prázdninového provozu bohužel také uzavřena a katedrálu svatého Mikuláše. Všechny je najdete v městské památkové rezervaci. A na máte-li času habaděj? Vyražte ještě o kousek dále do Českého Krumlova!


Foto: autorkaKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0219 s